Polski medal na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

2010-08-24, 17:16

boks. Foto: fot. SXC

Brązowy medal Dawida Michelusa w boksie był największym sukcesem polskiej ekipy w dziesiątym dniu 1. Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze.

W pojedynku o 3. miejsce w kategorii 54 kg zawodnik Sokoła Piła wygrał z Brytyjczykiem Zackiem Daviesem 12:7.

Polska reprezentacja podczas Singapurskich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich zgromadziła do tej pory dziewięć medali: dwa złote, dwa srebrne i pięć brązowych.

W finale indywidualnego jeździeckiego konkursu skoków przez przeszkody Wojciech Dahlke (Budzyński Klub Sportowy Kłos) był szósty, a zwyciężył Urugwajczyk Marcelo Chirico.

Patryk Sokół (Piast Człuchów) w slalomie kajakarstwa górskiego C1 zagwarantował sobie udział w czwartej rundzie, która odbędzie się w środę.

Konrad Kulpa (UKS 23 Lublin) w turnieju mikstów tenisa stołowego wystąpił w parze z Mołdawianką Olgą Bliznet jako Europa 4. W fazie grupowej duet ten uległ 1:2 Europie 1, wygrał 3:0 z Afryką 2 oraz 2:1 z Europą 3 i zajmując drugie miejsce w grupie awansował do następnej rundy.

Kajakarka Joanna Bruska (Zawisza Bydgoszcz) odpadła w trzeciej rundzie slalomu górskiego K1. W tej samej konkurencji nie poradził sobie także Igor Dolata (MKKS Gorzów).

W Singapurze występuje 3500 sportowców w wieku 14-18 lat z 205 krajów. Polskę reprezentuję 43 zawodników i zawodniczek. Zakończenie imprezy 26 sierpnia.