Polskie siatkarki w dobrej formie

2010-09-26, 15:07

Agnieszka Bednarek-Kasza . Foto: fot. Wikipedia

Polskie siatkarki pokonały czwarty zespół ostatniego sezonu rosyjskiej ekstraklasy Urałoczkę Jekaterinburg 3:1 w sparingowym meczu rozegranym w Legionowie.

W sobotę, w pierwszym meczu obu drużyn Urałoczka wygrała 3:2.

Niedzielne spotkanie Polek z Urałoczką było nie mniej zacięte, niż poprzednia potyczka. Pierwszego seta biało-czerwone wygrały dzięki m.in. asom serwisowym Mileny Sadurek i Agnieszki Bednarek-Kaszy. W kolejnej odsłonie podopieczne Jerzego Matlaka dokonały imponującego wyczynu - przy stanie 20:18 dla Rosjanek, w polu zagrywki stanęła Anna Werblińska i została w nim do końca partii.

Później role się odwróciły, Polki prowadziły 20:18, ale nie wykorzystały szansy na wygranie całego spotkania bez straty seta. W czwartej, najbardziej wyrównanej partii, prym wiodła Werblińska. Siatkarki z Jekaterinburga dotrzymywały kroku gospodyniom, w końcówce obroniły dwie piłki meczowe, ale w decydującej akcji wpadły w siatkę.

Meczami z Urałoczką reprezentacja siatkarek zakończyła kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata, które w dniach 29.10 - 14.11 odbędą się w Japonii. Po kilku dniach przerwy kadrowiczki spotkają się w Szczyrku na kolejnym zgrupowaniu.

Polska - Urałoczka Jekaterinburg 3:1 (25:21, 25:20, 22:25, 27:25)

Polska: Milena Sadurek, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał, Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Joanna Kaczor, Paulina Maj (libero) oraz Katarzyna Zaroślińska, Berenika Okuniewska, Aleksandra Jagieło, Karolina Kosek, Joanna Wołosz.