Bez bramek w Lubinie

2010-10-02, 19:29

Stadion Zagłębia Lubin. Foto: Wikipedia/FreakWL

Cracovia zremisowała w Lubinie z KGHM Zagłębiem Lubin 0:0. Krakowska drużyna pozostanie więc na ostatnim miejscu w tabeli; Zagłębie jest tuż nad strefą spadkową.

Pomeczowe komentarze zawodników
+

Do sobotniego spotkania trener "Miedziowych" Marek Bajor mógł się przygotowywać z pewną dozą optymizmu. Oprócz kontuzjowanego Sergio Reiny miał bowiem do dyspozycji wszystkich piłkarzy, a dodatkowo zapewnienie od prezesa Zagłębia, że mecz z Cracovią nie zadecyduje o jego losie w klubie. "Pasy" przed tygodniem przerwały fatalną serię sześciu porażek z rzędu, ale z dorobkiem trzech punktów i tak zamykały ligową tabelę. Trener Rafał Ulatowski nie mógł ponadto skorzystać z kontuzjowanych Pawła Sasina, Mariusza Sachy i Bartłomieja Dudzica.

Gospodarze od samego początku zaatakowali z dużym animuszem. Na bramkę strzeżoną przez Marcina Cabaja sunął atak za atakiem, ale "Miedziowym" brakowało dokładności i piłka po ich strzałach najczęściej lądowała w trybunach. Cofnięta na własną połowę Cracovia swojej szansy szukała w nielicznych kontratakach, a najgroźniejszą akcję minimalnie niecelnym strzałem zakończył Saidi Ntibazonkiza.
W miarę upływu czasu tempo gry znacznie spadło. Obie drużyny skoncentrowały się na defensywie i nie miały pomysłów na skonstruowanie akcji ofensywnych.

Po zmianie stron gospodarze ponownie przejęli inicjatywę. W 47. minucie Grzegorz Bartczak zdecydował się na strzał, a piłka odbiła się od jednego z obrońców i zmyliła Cabaja, który zdołał ją jednak złapać tuż przy linii bramkowej. Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić w 65. minucie. Arkadiusz Radomski przejął piłkę w środku boiska, podał na wolne pole do Ntibazonkizy, ale Burundyjczyk mając przed sobą jedynie bramkarza fatalnie przestrzelił.

W 71. minucie Bojan Isailovic uratował swój zespół przed stratą bramki, końcówkami palców wybijając piłkę na rzut rożny po kiksie Michała Stasiaka. Chwilę później wspaniałą paradą po strzale Kamila Wilczka popisał się Cabaj.

Już w doliczonym czasie gry losy spotkania mógł rozstrzygnąć Dariusz Pawlusiński, ale w dużym zamieszaniu, stojąc trzy metry od bramki nie trafił czysto w piłkę.

Po meczu powiedzieli:

Trener Cracovii Kraków Rafał Ulatowski: Warto było wrócić do siebie i nie przegrać meczu. W sytuacji w jakiej jest moja drużyna każdy punkt nas cieszy, ale patrzę na ten mecz z dwóch stron, z jednej mogliśmy wygrać gdyby Saidi miał dzisiaj lepsze oko, a drugiej mogliśmy przegrać gdyby Cabaj fenomenalnie nie obronił strzału Kamila Wilczka. To było spotkanie dwóch szachistów, albo dwóch bokserów, którzy nie potrafili się trafić. Punkt musi nas zadowolić, ale nie daje nam nic, ponieważ drużyny z dołu tabeli również zremisowały swoje mecze.

Trener KGHM Zagłębia Lubin Marek Bajor: Z jednej strony cieszy punkt, z drugiej żal straconych dwóch. Zakładaliśmy sobie przed meczem, że walczymy o zwycięstwo i mieliśmy swoje sytuacje, ale nie udało się ich wykorzystać. Mecz oscylował w granicach remisu, może z lekkim wskazaniem na nas. Nie mogę mieć pretensji do drużyny, bo była zaangażowana i starała się na tyle, na ile było ją stać

KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 0:0

Żółte kartki: KGHM Zagłębie Lubin: Dawid Plizga. Cracovia Kraków: Łukasz Mierzejewski, Marek Wasiluk.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 7 125.

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailović - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Mateusz Bartczak, Martins Ekwueme (61. Kamil Wilczek), Przemysław Kocot - Arkadiusz Woźniak (71. Adrian Błąd), Dawid Plizga, Mouhamadou Traore (83. Wojciech Kędziora).

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Łukasz Mierzejewski, Piotr Polczak, Marian Jarabica, Marek Wasiluk - Saidi Ntibazonkiza, Arkadiusz Radomski, Sławomir Szeliga, Mateusz Klich (89. Dariusz Pawlusiński) - Bartosz Ślusarski, Radosław Matusiak.