Trzech kadrowiczów z bramkami

2010-10-03, 21:42

Adam Matuszczyk. Foto: fot. PAP

Trzech piłkarzy powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy na towarzyskie mecze z USA i Ekwadorem zdobyło gole w meczach ligowych podczas tego weekendu.

Z kolei sześciu z 24 kadrowiczów w ogóle nie pojawiło się na boisku.

Do bramki trafili: Andrzej Niedzielan z Korony Kielce, Hubert Wołąkiewicz z Lechii Gdańsk i Adam Matuszczyk z FC Koeln. Obu zawodników występujących w rodzimej ekstraklasie Smuda powołał po raz pierwszy.

W bardzo dobrych nastrojach przyjedzie na zgrupowanie również trójka zawodników Borussii Dortmund. Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski zagrali w niedzielnym spotkaniu z Bayernem Monachium, które ich drużyna wygrała 2:0. To jej szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Weekendowe występy kadrowiczów:

bramkarze:
Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Górnikiem Zabrze (1:0)
Artur Boruc (AC Fiorentina) - rezerwowy w meczu ligowym z US Palermo (1:2)
Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Excelsiorem Rotterdam (2:1)

obrońcy:
Łukasz Mierzejewski (Cracovia Kraków) - 90 minut w meczu ligowym z KGHM Zagłębiem Lubin (0:0)
Dariusz Pietrasiak (Polonia Warszawa) - 90 minut w meczu ligowym z Arką Gdynia (0:0)
Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Legią Warszawa (3:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Bayernem Monachium (2:0)
Kamil Glik (US Palermo) - rezerwowy w meczu ligowym z Fiorentiną (2:1)
Michał Żewłakow (Ankaragucu) - 90 minut w meczu ligowym z Konyaspor (4:1)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - 90 minut w meczu ligowym z Lechią Gdańsk (0:3)

pomocnicy:
Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze) - 90 minut w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok (0:1)
Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - 90 minut w meczu ligowym z Arką Gdynia (0:0)
Rafał Murawski (Rubin Kazań) - poza kadrą na mecz z Sibirem Nowosybirsk (2:2)
Bartosz Salamon (Foggia) - 90 minut w meczu ligowym z Vareggio (2:2)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Bayernem Monachium (2:0)
Adam Matuszczyk (FC Koeln) - 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu ligowym z SC Freiburg (2:3)
Ludovic Obraniak (OSC Lille) - poza kadrą na mecz ligowy z Montpellier (3:1)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - rezerwowy w meczu ligowym z Doncaster (1:1)
Jacek Kiełb (Lech Poznań) - 82 minuty w meczu ligowym z PGE GKS Bełchatów (0:1)

napastnicy:
Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - 89 minut i bramka w meczu ligowym z Ruchem Chorzów (1:0)
Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok) - 90 minut w meczu ligowym z Górnikiem Zabrze (1:0)
Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - 28 minut w meczu ligowym z Arką Gdynia (0:0)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 15 minut w meczu ligowym z Bayernem Monachium (2:0)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz ligowy z Arles (4:0), nie pojedzie do Ameryki Północnej