more_horiz
Sport

Szef FIFA próbuje ożywić mistrzostwa świata

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2010 08:20
Rozczarowany asekurancką taktyką gry w pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw świata, prezydent FIFA - Joseph Blatter postanowił utworzyć grupę roboczą, która spróbuje znaleźć sposoby na uatrakcyjnienie gry.

Szef FIFA powiedział, że chciałby, aby zmiany można było wprowadzić już przed mundialem 2014 w Brazylii.

Nikt nie chce przegrać meczu w pierwszej rundzie. Mieliśmy pięć lub sześć remisów w tej fazie turnieju mistrzowskiego w RPA. Przekonajmy się, jak możemy uczynić futbol bardziej atrakcyjnym - powiedział Blatter dziennikarzom podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego FIFA w Zurychu.

Blatter poinformował, że w składzie grupy roboczej znajdą się przedstawiciele piłkarzy, trenerów, lekarzy i sędziów. Propozycję utworzenia tej grupy złożył osobiście Komitetowi Wykonawczemu.

Nie podał szczegółów, ale już we wrześniu, na stronie internetowej FIFA napisał, że jednym z rozwiązań mogłoby być zlikwidowanie dogrywek i w wypadku remisów przechodzenie do serii rzutów karnych. Innym sposobem, zdaniem Blattera, mógłby być powrót do zasady tzw. złotego gola - przepisu, który obowiązywał w mistrzostwach Europy 1996 i 2000 roku oraz MŚ 1998 i 2002.

 

pk

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem