Real i Barcelona uciekają rywalom

2010-11-14, 23:50

FC Barcelona - Villareal . Foto: fot. PAP/EPA

Piłkarze Realu Madryt i Barcelony wygrali swoje mecze w 11. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Obie drużyny czekała jednak trudna przeprawa.

Prowadzący w tabeli Królewscy pokonali Sporting Gijon 1:0, natomiast Katalończycy wygrali 3:1 z Villarreal.

Real, który swój wyjazdowy mecz rozgrywał w niedzielę, aż do 82. minuty nie potrafił znaleźć recepty na defensywę Sportingu. Dopiero wówczas jedyną bramkę zdobył Gonzalo Higuain.

- To był ciężki mecz. Na szczęście zagraliśmy odpowiedzialnie i odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo - przyznał bramkarz Realu Iker Casillas.

Kłopoty miała również Barcelona, ale mistrzowie Hiszpanii grali z silniejszym rywalem - trzecim w tabeli Villarreal. Do przerwy spotkania na Camp Nou utrzymywał się remis 1:1 (gole Davida Villi i Nilmara). W drugiej połowie przypomniał o sobie jednak Lionel Messi. Uznawany za najlepszego piłkarza świata Argentyńczyk dwukrotnie trafił do siatki rywali.
W sobotni wieczór 500. mecz w barwach Barcelony rozegrał Carles Pyuol.

Po 11 kolejkach Real ma punkt przewagi na Katalończykami i już sześć nad Villarreal. W spotkaniu kończącym tę serię przeżywająca ostatnio kryzys w lidze Valencia pokonała Getafe 2:0, awansując na czwarte miejsce.