Boston Bruins zwyciężają po dogrywce

2010-12-08, 13:00

Boston Bruins. Foto: fot. PAP

Hokeiści Boston Bruins pokonali u siebie po dogrywce Buffalo Sabres 3:2 i zajmują pozycję wicelidera Northeast Division w lidze NHL.

Czołowy zespół tej dywizji Montreal Canadiens zwyciężył Ottawa Senators 4:1.

Bramki dla "Niedźwiadków" strzelili Milan Lucic, Nathan Horton oraz - tę najważniejszą - w 62 minucie Mark Recchi. Natomiast dla "Senatorów" trafiali Luke Adam (to jego pierwszy gol dla zespołu z Buffalo w karierze) oraz Austriak Thomas Vanek.

Po raz trzeci z rzędu w rywalizacji Montreal Canadiens z Ottawa Senators lepsi okazali się Canadiens. Tym razem pokonali gości 4:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej tercji, którą wygrali gospodarze 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Michael Cammalleri, Jeff Halpern, Brian Gionta i Roman Hamrlik. Autorem honorowego gola dla Senatorów był Nick Foligno.

Najwięcej bramek, siedem, padło w Sunrise, gdzie miejscowi Florida Panthers, po dogrywce zwyciężyli Colorado Avalanche 4:3. Sukces gospodarzom zapewnili przede wszystkim strzelec dwóch bramek Stephen Weiss oraz czeski bramkarz Tomas Vokoun, który obronił 22 strzały. Pozostałe gole dla Panthers, którzy wygrali drugi mecz z rzędu po serii trzech porażek, zdobyli Bill Thomas i David Booth. "Lawiny" doznały czwartej porażki z rzędu, a na listę strzelców w ich szeregach wpisali się John-Michael Liles, Ryan O'Reilly i Matt Duchene.

Po dwóch tercjach Anaheim Ducks prowadzili w Edmonton z miejscowymi Oilers 1:0. Trzecią wygrali gospodarze 2:1, a losy meczu w dziesiątej serii karnych rozstrzygnął Cam Fowler, przerywając serię czterech zwycięstw "Nafciarzy".

W klasyfikacji najskuteczniejszych liderem jest nadal mistrz olimpijski z Vancouver Kanadyjczyk Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins) - 48 pkt za 24 bramki i tyle samo asyst. Drugie miejsce zajmuje jego rodak Steven Stamkos - 40 (21+19), a trzecie Rosjanin Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) - 35 (12+23). Crosby i Owieczkin zagrali po 29 razy, a Stamkos - 28.