Nowy trener nie pomógł Anwilowi

2010-12-12, 21:01

Przy piłce D.J. Thompson (Anwil Włocławek). Foto: fot. PAP/Piotr Piotrowski

W 10. kolejce ekstraklasy koszykarzy lider tabeli Energa Czarni Słupsk odniósł 9. zwycięstwo, pokonując we własnej Anwil Włocławek 95:86.

W drugiej kwarcie gospodarze zdeklasowali rywali rzucając 20 pkt z rzędu. Zawodnicy Anwilu, przez nowego trenera Emira Mutapcica, nie zdołali zdobyć przez kilka minut punktu i przegrali tę kwartę 10:34. Czarni Słupsk zagrali po raz kolejny drużynowo - aż czterech z nich zdobyło co najmniej 10 pkt, a najwięcej Cameron Bennerman - 18.

To był ostatni ligowy mecz Anwilu w 2010 r., bo spotkanie z mistrzem Polski Asseco Gdynia z 11. kolejki zostało przeniesione na 15 stycznia.

Wielkie emocje towarzyszyły w Poznaniu sobotniej rywalizacji PBG Basket z PGE Turów Zgorzelec. Do przerwy gospodarze wygrywali 40:20, ale ostatecznie po dogrywce zwyciężyli jednak goście 72:71.

Wszystko za sprawą niesamowitego Marko Brkica. Na 200 sekund przed końcem czwartej kwarty PBG wygrywał różnicą 11 pkt (64:53), ale wówczas strzelecki popis rozpoczął serbski skrzydłowy. Trafił trzykrotnie zza linii 6,75 m, doprowadzając do remisu 65:65. Dogrywkę Brkic rozpoczął od czwartego z rzędu rzutu za trzy punkty, ale na 22 sekundy przed końcem poznaniacy wygrywali 71:70. Rzut na wagę zwycięstwa PGE Turów wykonał Bartosz Bochno. Była to piąta z rzędu przegrana Basketu, w tym druga z rzędu różnica punktu.

Komplet zwycięstw odniosły zespoły z Trójmiasta. Mistrz Asseco Prokom pokonał w Gdyni po wyrównanym meczu Polpharmę Starogard Gd. 89:82, a Trefl w hali Ergo Arena Polonię Warszawa 71:65. Trefl miał przewagę pod tablicami 42:37 i lepszą skuteczność pod koszami (57 procent przy zaledwie 42 graczy z Warszawy).

Wyniki:

2010-12-11:

ASK Siarka Tarnobrzeg - AZS Koszalin 85:97 (17:27, 23:22, 20:27, 25:21)

Zastal Zielona Góra - Kotwica Kołobrzeg 74:73 (20:19, 17:17, 19:20, 18:17)

PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 71:72 po dogrywce (19:8, 21:12, 8:20, 17:25, 6:7)

Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 95:86 (22:27, 34:10, 18:21, 21:28)

2010-12-12:

Trefl Sopot - Polonia Warszawa 71:65 (20:19, 16:18, 17:15, 18:13)

Asseco Prokom Gdynia - Polpharma Starogard Gd. 89:82 (23:21, 20:26, 25:15, 21:20)

1.Energa Czarni Słupsk 10 9 1 836-753 19 +83
2.Trefl Sopot 10 6 4 764-698 16 +66
3.Zastal Zielona Góra 10 6 4 770-748 16 +22
4.PGE Turów Zgorzelec 9 6 3 734-693 15 +41
5.Anwil Włocławek 10 5 5 791-770 15 +21
6.Polonia Warszawa 10 5 5 712-739 15 -27
7.Polpharma Starogard Gd. 10 4 6 807-804 14 +3
8.PBG Basket Poznań 10 4 6 742-756 14 -14