Bartman: Ruciak to siatkarz z charakterem
Siatkarz AZS Politechniki Warszawskiej Zbigniew Bartman z uwagą śledzi informacje specjalnego serwisu Polskiego Radia „600 dni do Londynu” na temat Michała Ruciaka.
2010-12-30, 19:49
Posłuchaj
Obaj doskonale znają się z reprezentacji Polski, a podczas zgrupowań mieszkają nawet w jednym pokoju. Pytany o znajomość z Ruciakiem Bartman nie może nachwalić się kolegi.
Jego zdaniem reprezentacyjny przyjmujący to „sympatyczny i fajny człowiek, który ma wiele ciekawego do powiedzenia, a w tym co robi jest absolutnym profesjonalistą”. Dlatego - jak podkreśla Bartman - śledzenie na bieżąco przygotowań kogoś takiego jak Ruciak to wciągające zajęcie.
Michał Ruciak jest jednym z piątki bohaterów wspólnej akcji Informacyjnej Agencji Radiowej, portalu Polskieradio.pl i Programu III-ego Polskiego Radia. Zdaniem Bartmana zawodnik ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle i bez takiego wyróżnienia walczyłby z całych sił, by znaleźć się w reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Londynie. Już taki ma bowiem charakter - jeżeli wyznaczy sobie jakiś cel, to konsekwentnie dąży do jego realizacji.
Zbigniew Bartman przyznaje, że obecność reprezentanta swojej dyscypliny w serwisie „600 dni do Londynu” wcale go nie dziwi. Siatkówkę uważa on za jedną z najważniejszych dyscyplin w Polsce, a wśród gier zespołowych konkurencję widzi jedynie w piłce nożnej.
REKLAMA
- Myślę, że jak najbardziej zasłużenie znaleźliśmy się w tej piątce sportów, które są monitorowane - kończy Bartman.
„600 dni do Londynu” to specjalny serwis przygotowany przez Informacyjną Agencję Radiową, Polskieradio.pl i Program III Polskiego Radia. Dziennikarze Polskiego Radia "monitorują" przygotowania piątki znanych polskich sportowców.
Oprócz Michała Ruciaka są to: Maja Włoszczowska - mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, Monika Pyrek - wicemistrzyni świata w skoku o tyczce, Markek Kolbowicz - mistrz olimpijski i mistrz świata w wioślarstwie oraz Marek Plawgo - wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 400 metrów przez płotki
gaw
REKLAMA
REKLAMA