Koszykarze Energi szukają formy

2011-01-22, 22:15

koszykówka Polska

Koszykarze Energi Czarni Słupsk nadal nie mogą znaleźć formy z 2010 roku. Podopieczni Dainiusa Adomaitisa przegrali po raz trzeci z rzędu, tym razem w Kołobrzegu z Kotwicą 68:78, ale nadal prowadzą w tabeli.

Straty odrabia mistrz Polski Asseco Prokom Gdynia.

O porażce słupczan zadecydowała fatalna w ich wykonaniu ostatnia kwarta, przegrana aż 16:31. Mistrz Polski nie dał szans w Gdyni beniaminkowi ASK Siarce Tarnobrzeg, pokonując rywali 83:63, w czym największy udział miał Bułgar Filip Widenow - 19 pkt. Jak wyliczyli statystycy PLK Piotr Szczotka zdobywając cztery punkty przekroczył granicę 1000 "oczek" w karierze.

Z kolei Andrzej Pluta w zwycięskim meczu jego Anwilu Włocławek w Koszalinie z AZS 85:78 uzyskał sześć i pokonał granice 2000 pkt. Wicemistrzowie Polski przełamali fatalną passę pięciu z rzędu porażek i jednocześnie odnieśli pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca Bośniaka Emira Mutapcica.

Passę, ale zwycięską, kontynuuje PGE Turów Zgorzelec. Wygrał po raz trzeci z rzędu i szósty w siedmiu ostatnich spotkaniach, pokonując w stolicy Polonię 76:71. Koszykarze Turowa mieli przewagę od pierwszych minut, w drugiej kwarcie nawet różnicą 13 punktów (33:20), ale końcówka była emocjonując i wyrównana.

Poloniści zmniejszyli straty do czterech punktów w 36. minucie (61:65) i nawet trzech punktów (71:74) na 13 sekund przed końcem. Taktyka faulowania podopiecznych Jacka Winnickiego nie przyniosła gospodarzom sukcesu, gdyż rywale pewnie wykonywali rzuty wolne. Najlepszymi na parkiecie byli Konrad Wysocki - 22 punkty i 7 zbiórek oraz czarnogórski rozgrywający Ivan Koljevic - 11 pkt i serbski środkowy Marko Brkic - 11 pkt i 9 zbiórek.

Niespodziankę sprawili gracze Polpharmy Starogard Gd. pokonując we własnej hali wicelidera tabeli Trefl Sopot 87:81. Najlepszy w barwach "Kociewskich Diabłów" był Amerykanin Deonta Vaughn - 24 pkt, a w Treflu Filip Dylewicz - 22, który przekroczył tym samym 1000 pkt w PLK.