Jubileuszowe zwycięstwo Dallas Mavericks

2011-03-25, 09:15

Dallas Mavericks . Foto: fot.PAP/EPA/LARRY W. SMITH CORBIS

Koszykarze Dallas Mavericks pokonali Minnesota Timberwolves 104:96, odnosząc 50. zwycięstwo w tym sezonie ligi NBA.

Gracze z Teksasu osiągnęli taka liczbę wygranych w sezonie zasadniczym po raz 11. z rzędu. Mavericks, którzy mają już zapewnione miejsce w fazie play-off nadspodziewanie długo męczyli się z jedną z najsłabszych drużyn w całej stawce.

Ostatecznie skuteczniej zagrali w czwartej kwarcie i wygrali. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Dirk Nowirzki - 30, zanotował też 11 zbiórek. Jason Terry rzucił 18, Shawn Marion - 17, a Peja Stojaković - 16 pkt.

W zespole Timberwolves najskutecznieszy był Anthony Randolph - 31 pkt. W drugim czwartkowym meczu New Orleans Hornets potrzebowali dogrywki, by pokonać na wyjeździe Utah Jazz 121:117. "Szerszenie" zrobiły tym samym poważny krok w kierunku fazy play-off, na razie zajmują 7. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Rywale coraz bardziej oddalają się od awansu. Mecz był bardzo wyrównany, a w ostatniej sekundzie czwartej kwarty - bardzo emocjonujący. Najpierw Paul Millsap (Jazz) dwoma celnymi rzutami wolnymi wyprowadził zespół na prowadzenie, ale równo z końcową syreną wyrównał Emeka Okafor.

W dogrywce skuteczniejsi byli goście, głównie dzięki Chrisowi Paulowi (24 pkt. w całym meczu) i rezerwowemu Aaronowi Grayowi (10 pkt.) Najwięcej - 29 pkt. - zdobył David West, a w ekipie gospodarzy - Millsap (33 pkt.).

x - zapewnione prawo gry w fazie play off
y - zapewnione mistrzostwo dywizji (tym samym miejsce w pierwszej trójce konferencji)