Mastrangelo pozbawił mistrzów Polski złudzeń

2012-11-14, 20:00

Zbigniew Bartman kontra Luigi Mastrangelo (L) i Nikołaj Sokołow (P). Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali we własnej hali z Bre Banca Lannutti Cuneo 0:3 (18:25, 23:25, 20:25) w meczu trzeciej kolejki grupy G Ligi Mistrzów.

Krzysztof Ignaczak po meczu z Bre Banca Cuneo (IAR)
+

Włosi potwierdzili w Rzeszowie, że są markowym zespołem. Grali pewnie, skutecznie i widowiskowo. Nie dali szans mistrzom Polski. Decydującymi elementami w tym spotkaniu były zagrywka i przyjęcie. Najwięcej punktów dla ekipy z Cuneo zdobył Cvetan Sokołow - 17.
Goście imponowali zagrywką i równie skutecznie atakowali. W pierwszym secie goście prowadzili 17:12, 20:14, by wygrać 25:18.
Początek drugiej partii też nie wróżył podopiecznym trenera Andrzeja Kowala nic dobrego, bo Włosi szybko uzyskali kilkupunktową przewagę, jednak gospodarze doprowadzili do emocjonującej końcówki. Po zagraniu Zbigniewa Bartmana Resovia prowadzili 23:21, ale pozostałe punkty w tym secie po zagrywkach Luigi Mastrangelo zdobyli rywale.
Wydawało się, że Resovia zdoła wygrać seta numer trzy. Rzeszowianie prowadzili nawet 12:7, jednak zespół Brea Banca szybko odrobił straty.

To trzecie zwycięstwo włoskiej drużyny, która bez straty seta prowadzi w tabeli. Mistrzowie Polski ponieśli pierwszą porażkę. Rewanżowy mecz odbędzie się 20 listopada w Cuneo.