Puchar Niemiec: wygrana Borussii. Gol Lewandowskiego

2013-08-03, 20:55

Robert Lewandowski w barwach Borussii Dortmund. Foto: Wikipedia/An333

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w wygranym 3:0 na wyjeździe meczu 1. rundy Pucharu Niemiec z czwartoligowym SV Wilhelmshaven. W spotkaniu Bahlinger SC - VfL Bochum (1:3) dwa gole dla gości strzelił Piotr Ćwielong.

Lewandowski, który rozegrał całe spotkanie, trafił do bramki rywali w 90. minucie (ustalił wynik meczu). Na ławce rezerwowych gości siedział Jakub Błaszczykowski, natomiast trzeci z Polaków w Borussii - Łukasz Piszczek - przechodzi rehabilitację po operacji biodra. Gola na 1:0 dla wicemistrzów Niemiec zdobył w 71. minucie Kevin Grosskreutz, a na 2:0 - rezerwowy Marvin Ducksch (83.).

Bohaterem wyjazdowego spotkania drugoligowego VfL Bochum z grającym trzy klasy niżej Bahlinger SC był Ćwielong, do niedawna piłkarz Śląska Wrocław. Polski zawodnik, który grał cały mecz, zdobył dwie bramki - w 17. i 31. minucie.

Dzień wcześniej zespół Grzegorza Wojtkowiaka - drugoligowy TSV 1860 Monachium -wygrał na wyjeździe w rzutach karnych 4:3 z trzecioligowym FC Heidenheim (po dogrywce było 1:1). Były zawodnik Lecha Poznań pojawił się na boisku w 46. minucie.

Obrońca trofeum Bayern Monachium zagra w poniedziałek na wyjeździe z występującym w 4. lidze BSV Rehden.