WTA Championships: Serena Williams nie do zatrzymania

2013-10-24, 22:35

Serena Williams. Foto: PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Amerykanka Serena Williams pokonała czeską tenisistkę Petrę Kvitova 6:2, 6:3 i została pierwszą półfinalistką kończącego sezon turnieju WTA Championships w Stambule (pula nagród 6 mln dol.).

Agnieszka Radwańska zajęła ostatnie miejsce w Grupie Czerwonej.
32-letnia Williams, liderka rankingu WTA Tour, nie straciła nawet seta w trzech pojedynkach pierwszej fazy i pewnie zmierza po drugie z rzędu zwycięstwo w tej imprezie. O drugie miejsce w Grupie Czerwonej, premiowane awansem do 1/2 finału, będzie w piątek walczyć Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber z Kvitovą.
W czwartek Kerber odniosła pierwsze zwycięstwo w imprezie, pokonując Radwańską 6:2, 6:2. W ten sposób z bilansem meczów 0-3 krakowianka, ubiegłoroczna półfinalistka, zakończyła start w Turcji na ostatnim miejscu w grupie, bez wygranego seta.
Mimo to Polka, obecnie czwarta na świecie, na pewno w poniedziałek wyprzedzi w rankingu WTA Tour nieobecną w Stambule Rosjankę Marię Szarapową (kontuzja barku). Czy uda jej się po raz pierwszy w karierze zakończyć sezon na trzeciej pozycji na świecie, będzie zależało od dalszej postawy w turnieju piątej w klasyfikacji Chinki Na Li.
Żeby przeskoczyć Polkę i Rosjankę, Li musi dotrzeć do finału WTA Championships, nie ponosząc porażki w Grupie Białej. A jeśli w piątek przegra z Białorusinką Wiktorią Azarenką, to żeby zostać numerem trzy będzie musiała triumfować w imprezie.
W czwartek Chinka odniosła drugie zwycięstwo w Stambule, pokonując Jelenę Jankovic 6:3, 2:6, 6:3 i prowadzi w tabeli. Serbka w ostatnim meczu spotka się teraz z Włoszką Sarą Errani.

Wyniki czwartkowych spotkań, trzeciego dnia kończącego sezon tenisowy turnieju masters - WTA Championships (z pulą nagród 6 mln dolarów) rozgrywanego na twardym korcie w Sinan Erdem Arena w Stambule:

Serena Williams (USA, 1) - Petra Kvitova (Czechy, 5) 6:2, 6:3
Angelique Kerber (Niemcy, 8) - Agnieszka Radwańska (Polska, 3) 6:2, 6:2