more_horiz
Sport

Schumacher walczy o życie. Vettel: to najważniejsze Grand Prix w jego karierze

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 16:45
W niedzielne popołudnie świat obiegła informacja o wypadku Michaela Schumachera. Były mistrz świata F1 miał wypadek na stoku narciarskim. "Schumiego" wspierają sportowcy z całego świata. "To najważniejsze GP w Twojej karierze" - napisał Sebastian Vettel.
Audio
  • Marek Brzeziński PR Paryż (IAR)
  • O szczegółach w korespondencji Wojciecha Szymańskiego z Berlina (IAR)
Michael Schumacher
Michael SchumacherFoto: EPA/DAVID EBENER

>>> Michael Schumacher walczy o życie. Lekarze: nie wiemy jakie są jego szanse

Na portalach społecznościowych pojawiają się wpisy znanych sportowców z kierowcami F1 na czele.
Sebastian Vettel: "W Formule 1 Michael był dla mnie jak ojciec. On był (i będzie!) obok mnie w każdym momencie mojej kariery. Michael to jest najważniejsze GP w Twojej karierze. Walcz i wygrywaj!".

/

 

Felipe Massa, który jeździł z Niemcem w barwach Ferrari słowa otuchy wyraził w bardzo osobisty sposób: "Módlmy my się, by Bóg uchronił mojego brata! Szybkiego powrotu do zdrowa Michael! Niech cię Bóg błogosławi".

Jenson Button: "Moje myśli są w tym tak trudnym czasie przy Michaelu Schumacherze, … On bardziej niż kto inny zasługuje na słowa otuchy" - napisał na Twitterze były mistrz świata.
Max Chilton, kierowca F1: "Moje myśli są z Michaelem i jego rodziną. On zawsze był walczakiem i mam nadzieję, że teraz też wywalczy sobie powrót do zdrowia".
Esteban Gutierrez: "Trzymaj się Schumi! Niech cię Bóg błogosławi".
Pod szpitalem w Grenoble zgromadzili się sympatycy siedmiokrotnego mistrza świata F1, którzy w ten sposób wspierają legendę Formuły 1.

W poniedziałek lekarze opiekujacy się Schumacherem spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej zorganizowanej w szpitalu w Grenoble.
>>> Michael Schumacher walczy o życie. Lekarze: nie wiemy jakie są jego szanse

Niespełna 45-letni Michael Schumacher miał wypadel podczas podczas jazdy na nartach (gdzie towarzyszył mu 14-letni syn) uderzył głową o kamień.

Michael
Michael Schumacher, fot. EPA/GIORGIO BENVENUTI

Schumacher definitywnie zakończył karierę w Formule 1 po sezonie 2012. W ostatnim wyścigu (nr 307. w karierze) - 13 miesięcy temu na torze Interlagos pod Sao Paulo - zajął siódme miejsce. W klasyfikacji generalnej był 13. Tytuły mistrza świata Schumacher zdobywał w 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004 roku. W czterech ostatnich latach wygrywał jego rodak Sebastian Vettel.

(ah)