more_horiz
Sport

Angela Merkel i całe Niemcy głęboko poruszone wypadkiem Schumachera

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 15:55
Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest głęboko poruszona wypadkiem Michaela Schumachera, który pozostaje w stanie krytycznym. Rodzina kierowcy podziękowała wszystkim za wsparcie w tych trudnych chwilach.
Audio
  • Z całego świata płyną życzenia wygrania walki o życie i powrót do zdrowia Michaela Schumachera. Z Berlina relacjonuje Wojciech Szymański (IAR)
  • O szczegółach w korespondencji Wojciecha Szymańskiego z Berlina (IAR)
Jeden z fanów Michaela Schumachera pod szpitalem w Grenoble
Jeden z fanów Michaela Schumachera pod szpitalem w GrenobleFoto: PAP/EPA/YOAN VALAT

- Podobnie jak miliony osób w Niemczech, pani kanclerz jak i członkowie rządu niemieckiego są głęboko poruszeni wypadkiem - oświadczył rzecznik gabinetu Steffen Seibert podczas briefingu prasowego.

- Życzymy jego żonie i dzieciom siły - dodał.
W imieniu rodziny menedżer sportowca Sabine Kehm podziękowała "zespołowi lekarzy, który zrobił wszystko co możliwe, aby pomóc Michaelowi", jak i "wszystkim ludziom na całym świecie, którzy życzą mu powrotu do zdrowia". Poprosiła również media o "uszanowanie życia prywatnego" rodziny Schumacherów.

Michael Schumacher walczy o życie. "Siła uderzenia była ogromna" >>>
Słowa wsparcia i otuchy dla Michaela Schumachera płyną od wielu aktualnych i byłych kierowców Formuły 1, m.in. od Roberta Kubicy, który trzyma za niego kciuki. Czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel przyznał, że był zszokowany informacją o tragedii starszego kolegi.
- Nasze myśli są z "Schumim" i jego najbliższymi - napisała na Facebooku gwiazda kortów Steffi Graf, a były lider światowego rankingu tenisowego Boris Becker poprosił za pośrednictwem Twittera o "modlitwy za Michaela".
Schumacher, któremu w niedzielę podczas jazdy na nartach w Meribel poza wytyczoną trasą towarzyszył 14-letni syn, uderzył głową o skałę. Mimo że były kierowca F1 miał mieć wówczas założony kask, to siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu.

Jeszcze tego samego dnia został przetransportowany z miejscowego szpitala do kliniki w Grenoble, gdzie przeszedł operację. Jak poinformowano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej jego stan się nie zmienił i nadal jest krytyczny.

Schumacher walczy o życie. Vettel: "Schumi", to Grand Prix musisz wygrać>>>
Niespełna 45-letni Niemiec tytuł mistrzowski wywalczył w latach 1994-95 oraz 2000-04. Karierę w F1 definitywnie zakończył w 2012 roku.

Źródło: DE RTL TV/x-news

ps