more_horiz
Sport

Diego Maradona: Jose Mourinho jest najlepszy!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 09:09
Ukłon pod adresem trenera Interu Mediolan Jose Mourinho wykonał selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Argentyny Diego Maradona, który uznał go za najlepszego szkoleniowca na świecie.
"To prawdziwy boss, zna się na wszystkim" - powiedział Maradona, a jego słowa zacytował ukazujący się w Mediolanie dziennik "La Gazzetta dello Sport".

W półfinale Ligi Mistrzów zespół Portugalczyka zmierzy się z broniącą trofeum Barceloną, której trenerem jest Josep Guardiola. "Guardiola wygrał wszystko i o tym nie ma co dyskutować. Ja jednak uważam, że lepszym szkoleniowcem jest Mourinho" - dodał Maradona.

47-letni Mourinho, po szybkim zakończeniu kariery piłkarskiej, poświęcił się pracy trenerskiej. Przez pięć lat współpracował z Bobbym Robsonem w Sportingu Lizbona, FC Porto i Barcelonie.

Największe sukcesy odniósł z FC Porto, kiedy w latach 2003-2004, kiedy sięgnął po tytuł mistrza kraju oraz Puchar UEFA i Puchar Europy. Zalecana przez niego zawodnikom żelazna dyscyplina taktyczna i efektywność kosztem efektowności znalazła uznanie u wielu szkoleniowców na świecie. Od 2008 roku Mourinho, zwany w piłkarskim światku pod pseudonimem "The Special One", po trzyletnim pobycie w Chelsea Londyn znalazł się w Interze.

Guardiola w reprezentacji Hiszpanii rozegrał 47 meczów i strzelił pięć bramek. W latach 2007-2008 opiekował się drugą drużyną "Barcy", a od 2008 jest trenerem pierwszego zespołu, w barwach którego w latach 1990-2001 rozegrał 263 spotkania. W minionym sezonie triumfował z Barceloną w sześciu różnych rozgrywkach.

dp, PAP