more_horiz
Sport

ME w łucznictwie: Sierakowski wywalczył miejsce dla Polski w Igrzyskach Europejskich

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 16:35
Kacper Sierakowski wywalczył podczas turnieju kwalifikacyjnego, który odbył się przy okazji mistrzostw Europy w Legnicy, miejsce dla Polski w konkurencji łuku klasycznego w przyszłorocznych Igrzyskach Europejskich w Mińsku.
Polak Kacper Sierakowski podczas łuczniczych mistrzostw Europy w Legnicy
Polak Kacper Sierakowski podczas łuczniczych mistrzostw Europy w LegnicyFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Wcześniej prawo startu dla Polski w stolicy Białorusi - bezpośrednio z turnieju indywidualnego łuczniczych ME - zdobyła Sylwia Zyzańska (Łucznik Żywiec).

Sierakowski (Stowarzyszenie Łucznicze Marymont Warszawa) rywalizował z jedenastoma zawodnikami w piątkowym turnieju kwalifikacyjnym. W pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej zwyciężył Jana Vezecha (Czechy) 7:3, a w trzeciej Luisa Goncalvesa (Portugalia) 6:2. W finale przegrał z Arpadem Beno (Węgry) 0:6.

Sztuka wywalczenia miejsca nie powiodła się Łukaszowi Przybylskiemu (A3D Toszek) w konkurencji łuku bloczkowego. W pierwszej rundzie Polak zwyciężył dziewiątego w światowym rankingu Domagoja Budena (Chorwacja) 143:140. Przegrał jednak dwa kolejne pojedynki - z Mario Vavro (Chorwacja) 142:144 i z również czołowym zawodnikiem świata Martinem Damsbo (Dania) 138:146. 

ah

Zobacz więcej na temat: łucznictwo SPORT