Lewandowski debiutuje w Dortmundzie

2010-08-14, 20:34

Piłkarze Borussii Dortmund pokonali na wyjeździe trzecioligowy Wacker Burghausen 3:0 (2:0) w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec. W barwach zwycięzców oficjalnie zadebiutował napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Król strzelców polskiej ekstraklasy w minionym sezonie (w barwach Lecha Poznań) wszedł na boisko w 56. minucie, zastępując Paragwajczyka Lucasa Barriosa.

Oprócz Lewandowskiego, w Borussi zagrał inny "etatowy" kadrowicz biało-czerwonych Jakub Błaszczykowski. Po pierwszej połowie zmienił go Mario Goetze. Nie wystąpił tylko Łukasz Piszczek, który w letniej przerwie opuścił Herthę Berlin.

Bramki strzelili Barrios (5), Neven Subotic (14) i Grossreutz (48).

Najwyższe zwycięstwo w pierwszej rundzie odniósł Bayer Leverkusen - 11:1 (1:0) z piątoligowym FK Pirmasens. W obecności zaledwie 854 widzów hat-trickiem popisał się Patrick Helmes.

Niespodzianką sobotnich gier jest odpadnięcie St. Pauli. Beniaminek Bundesligi przegrał z amatorami z Chemnitzer FC 0:1. Gola zdobył Andreas Richter w 5. minucie.