Pierwszy hat-trick hokeisty Phoenix

2010-11-04, 12:15

. Foto: fot. PAP

Wielki dzień świętował hokeista Phoenix Coyotes Ed Jovanovski. W meczu ligi NHL po raz pierwszy w 15-letniej karierze zanotował hat-trick, a jego drużyna pokonała u siebie Nashville Predators 4:3.

Oprócz 34-letniego obrońcy, bohaterami spotkania byli Lee Stempniak oraz bramkarz Ilia Bryzgałow. Pierwszy strzelił setnego gola w karierze, drugi obronił 28 strzałów.

Publiczność jednak nie dopisała. W hali w Glensdale, która może pomieścić 17 799 widzów, było ich ledwie 6761.

Bardzo dobrze w bramce Boston Bruins spisywał się Tim Thomas. 36-letni Amerykanin obronił 33 strzały zawodników Buffalo Sabres, a "Niedźwiadki" wygrały na lodowisku rywali 5:2. W 37. minucie Drew Stafford trafił do bramki Thomasa, przerywając jego passę 167 minut i 12 sekund z czystym kontem.

Rekordową w sezonie liczbę bramek strzelili hokeiści Carolina Hurricanes, pokonując u siebie New York Islanders 7:2. Dwie zdobył Jon Matsumoto, a po jednej Joe Corvo, Eric Staal, Brandon Sutter, Jiri Tlusty i Jeff Skinner.

W jedynym meczu, którego losy rozstrzygnęły się w karnych, Washington Capitals pokonali u siebie Toronto Maple Leafs 5:4. Decydującego gola strzelił Aleksander Owieczkin. Gospodarze prowadzili po dwóch tercjach 3:1 i potem oddali inicjatywę gościom, którzy wygrali ostatnią w identycznym stosunku.

Lider klasyfikacji najskuteczniejszych Steven Stamkos z Tampa Bay Lightning strzelił jedną bramkę w przegranym meczu na wyjeździe z Anaheim Duck, po dogrywce 2:3. W jedenastu występach zgromadził 20 punktów za dziesięć bramek i tyle samo asyst. Drugi jest Patrick Sharp (Chicago Blackhawks) - 16 (10+6), a trzeci Chris Stewart (Colorado Avalanche) - 16 (9+7)

Wyniki środowych meczów hokejowej ligi NHL:

Buffalo Sabres - Boston Bruins                     2:5
Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 5:4 (po karnych)
Carolina Hurricanes - New York Islanders 7:2
Florida Panthers - Atlanta Thrashers 3:4
Chicago Blackhawks - New Jersey Devils 3:5
Dallas Stars - Pittsburgh Penguins 5:2
Calgary Flames - Detroit Red Wings 1:2
Phoenix Coyotes - Nashville Predators 4:3
Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 3:2 (po dogrywce)

2. Colorado 6 4 1 39 39 13
3. Minnesota 5 4 2 27 27 12