Nagły zwrot ws. Polonii. Zagra w Ekstraklasie?

- Nie dojdzie do fuzji Polonii Warszawa i GKS Katowice. Warszawski klub będzie grał w Ekstraklasie - poinformował Ireneusz Król, który niedawno przejął stołeczną drużynę.

2012-07-23, 13:45

Nagły zwrot ws. Polonii. Zagra w Ekstraklasie?
Polonia Warszawa . Foto: Polonia Warszawa

Posłuchaj

Były prezes PZPN, Michał Listkiewicz, przekonywał kibiców Polonii podczas niedzielnego spotkania, że gra od IV ligi nie ma sensu bez jakichkolwiek środków
+
Dodaj do playlisty

Król zapowiedział przeniesienie swojej sportowej aktywności w całości do Warszawy i wycofanie się z GKS Katowice.

Zgodnie z pierwotnym planem nowego właściciela, w T-Mobile Ekstraklasie - w miejsce warszawskiej Polonii - miał występować klub pod nazwą KP Katowice, złożony z zawodników obu drużyn. Wywołało to protesty kibiców obu klubów. W poniedziałek Król przyznał, że zamieszanie wokół sprawy skłoniło go do zmiany decyzji.

- Nie było mnie kilka dni w kraju i skala tego zamieszania dotarła do mnie dopiero po powrocie. Fuzji nie będzie - Polonia będzie grać w Ekstraklasie na Konwiktorskiej, a GKS w pierwszej lidze - powiedział Król.

"Odcinam się od GKS-u"

Biznesmen dodał, że w poniedziałek złożył rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego rady nadzorczej katowickiego klubu i nie zamierza kontynuować swojego zaangażowania w tę drużynę.

REKLAMA

- Zamierzam przenieść całą swoją aktywność w dziedzinie sportu do Warszawy. Katowicki klub, aby przetrwać i występować w pierwszej lidze, może liczyć co najwyżej na wsparcie miasta - ocenił Król.

Przed tygodniem Król porozumiał się z Józefem Wojciechowskim w sprawie nabycia występującej w piłkarskiej ekstraklasie Polonii Warszawa. Planowano, że klub zmieni nazwę na KP Katowice SSA. Docelowo miał zostać połączony z GKS GieKSa Katowice SA i występować pod tą nazwą. Teraz Król potwierdził, że rezygnuje z tego planu, nie rezygnując jednak z zaangażowania w Polonii Warszawa. Jej trenerem pozostanie Piotr Stokowiec.

Król ma być prezesem warszawskiego klubu. Formalnie nabywcą 100 proc. akcji Polonii jest spółka WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu, wchodząca w skład Grupy Ideon, której Król jest prezesem. Wartości transakcji nie ujawniono. Wcześniej WoodinterKom GmbH sprzedał posiadane akcje GKS blisko współpracującej katowickiej spółce Trust Trading, która stała się w ten sposób większościowym właścicielem pierwszoligowego klubu z Katowic.

PAP, mr

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej