more_horiz
Wiadomości

Paweł Kowal

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2008 08:49
Zdaniem byłego wiceministra spraw zagranicznych Pawła Kowala dzisiejsze wybory są dla Gruzji przełomowe.
Audio

Zdaniem byłego wiceministra spraw zagranicznych Pawła Kowala dzisiejsze wybory są dla Gruzji przełomowe.

Od rana Gruzini wybierają prezydenta, faworytem jest Micheil Saakaszwili.
Gość Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia przekonywał, że dziś rozstrzygnie się, czy Gruzinom uda się utrzymać demokracje, czy też kraj pogrąży się w chaosie.

Zdaniem Pawła Kowala Gruzja jest dla Polski i dla Europy jednym z najważniejszych krajów w regionie. Przekonywał też, że jeżeli Gruzinom nie uda się zbliżenie z Zachodem, to nie uda się to żadnemu narodowi na Kaukazie i w Azji Środkowej.

Paweł Kowal przypomniał, że dwa lata temu, wbrew Rosji i nakładanym przez nią ograniczeniom, Gruzja weszła - jak to określił - na ścieżkę niezależności i demokracji. Teraz, przekonywał poseł, Gruzinom odpowiedzą na pytanie, czy chcą by ten kierunek był kontynuowany.

Razem z wyborami prezydenckimi przeprowadzane jest referendum, w którym Gruzini maja zadecydować, czy chcą przyspieszonych wyborów oraz wejścia ich kraju do NATO.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem