"Zwycięstwo Komorowskiego było zwycięstwem Tuska"

Eryk Mistewicz uważa, że zwycięstwo Bronisława Komorowskiego wzmocni Platformę Obywatelską. Zdaniem doradcy politycznego pozwoli to partii Donalda Tuska rządzić jeszcze kilka lat samej, bądź w koalicji na przykład z lewicą.

2010-07-09, 10:01

"Zwycięstwo Komorowskiego było zwycięstwem Tuska"

Eryk Mistewicz przekonuje, że zwycięstwo Komorowskiego to de facto wygrana PO i Donalda Tuska. Jego zdaniem Komorowski jest jedynie "elementem wzmacniającym rządy Platformy" - które zdaniem konsultanta potrwają siedem lat - i elementem monopolu politycznego.

W opinii Mistewicza poparcie dla obozu Prawa i Sprawiedliwości wyrażające się w wyniku wyborczym jego prezesa, osiągnęło maksimum. Konsultant polityczny jest zdania, że Jarosław Kaczyński mógł wygrać wybory, gdyby silniej akcentowano kwestię tragedii smoleńskiej. Eryk Mistewicz dodaje, że w następnych wyborach ta tragedia i współczucie wyborców nią wywołane, nie będzie miało już takiego znaczenia.

sm

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej