more_horiz
Wiadomości

Włoska prasa obszernie komentuje wczorajsze wybory w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2007 07:39
Największy dziennik "Corriere della Sera" poświęca im aż dwie strony, a wyniki nazywa prawdziwym przełomem.

Włoska prasa obszernie komentuje wczorajsze wybory w Polsce. Największy dziennik "Corriere della Sera" poświęca im aż dwie strony, a wyniki nazywa prawdziwym przełomem.

W wyborach, które okazały się referendum na temat dokonań Kaczyńskich, stanęły naprzeciwko siebie dwie Polski, podkreśla wysłannik "Corriere della Sera". Jedna, otwarta na modernizację, na zmiany, na gospodarkę rynkową i druga, niechętna nowemu, przywiązana do tradycji, sceptyczna, jeśli nie wręcz wroga wobec Unii Europejskiej, wierna hasłu "Bóg, ojczyzna i rodzina". Werdykt urn odzwierciedla pragnienia tych, którzy chcą odwrócić kartę, spuścić zasłonę na przeszłość, poprawić relacje z sąsiadami, umocnić demokrację i stworzyć nowoczesne i wydajne państwo, relacjonuje wysłannik największej włoskiej gazety, przekonany, że na decyzji wyborców zaważyło przede wszystkim przeświadczenie, że polska demokracja weszła na drogę usianą znakami zapytania, złożoną ze zbyt wielu kontroli i ograniczeń praw. "Corriere" przynosi sylwetkę zwycięzcy wyborów Donalda Tuska oraz rozmowę z Krzysztofem Zanussim, który przyznaje, że bracia Kaczyńscy "przerwali zmowę milczenia na temat przeszłości". To ich jedyna zasługa, uważa reżyser "Struktury kryształu".

Wysłannik mediolańskiego dziennika "Sandro Scabello" pisze natomiast z Warszawy, ze, Polska wybrała normalność i bezlitośnie odrzuciła braci Kaczyńskich. Jego zdaniem porażka Prawa i Sprawiedliwości to "autentyczne baty".

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem