more_horiz
Wiadomości

Podwójne standardy Uniwersytetu Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2010 07:54
Uniwersytet Warszawski organizuje konferencję z udziałem kontrowersyjnego naukowca Petera Singera - zwolennika aborcji i eutanazji.

Równocześnie uczelnia niedawno odmówiła zgody na prelekcję Paula Camerona, psychologa - jak pisze "Nasz Dziennik" - wskazującego na negatywne skutki homoseksualizmu.

Konferencja 'Prawne i etyczne aspekty humanitarnej ochrony zwierząt" odbędzie się 11 maja. Peter Singer został przedstawiony jako profesor na uniwersytecie w amerykańskim Princeton oraz w Center for Human Values.

"Nasz Dziennik" pisze, że Peter Singer jest znanym zwolennikiem aborcji i eutanazji. Za podstawę swoich przekonań przyjął zasadę minimalizacji cierpienia - z niej wywodzi prawo do zabijania dzieci poczętych oraz ludzi chorych i upośledzonych.

Gazeta podkreśla, że na wiadomość o planowanej obecności Singera swój udział w konferencji wycofał europoseł PiS Janusz Wojciechowski, który miał być prelegentem, a także prof. Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

kg,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem