more_horiz
Wiadomości

Niemiecka prasa o przyczynach wycofania się koncernu BMW z Formuły 1

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2009 11:28
Niemieccy komentatorzy nie mają wątpliwości, że przyczyną wycofania koncernu BMW z Formuły 1 był brak sukcesów.

Niemieccy komentatorzy nie mają wątpliwości, że przyczyną wycofania koncernu BMW z Formuły 1 był brak sukcesów. Media nie wierzą natomiast w zmianę strategii, którą jako powód rezygnacji podało kierownictwo BMW.

„Süddeutsche Zeitung” napisała, że dla BMW udział w Formule 1 miał sens  dopóty, dopóki firma opromieniona była sukcesami sportowymi. „To zmieniło się w tym roku” - pisze dziennik z Monachium, nazywając bilans kierowców BMW-Sauber katastrofalnym. „Czy to zmiana strategii czy kapitulacja?” - pyta z kolei tygodnik „Der Spiegel”.

A „Die Welt” łączy decyzję BMW z kryzysem gospodarczym. „Inwestycje rzędu 300 milionów euro rocznie, a w zamian miejsca, którymi trudno się pochwalić. Do tego nie dało się już dłużej przekonać szefów BMW, którzy muszą decydować o skracaniu pracy i zwolnieniach” - pisze „Die Welt”.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” zaznacza z kolei, że team BMW-Sauber cały czas pozostawał w tyle za konkurencją pod względem rozwiązań technicznych. „Dlatego decyzja o wycofaniu się z Formuły 1 jest konsekwentna. Ale argumentacja nie” - pisze frankfurcki dziennik.

Swój komentarz poświęca zarówno problemom BMW, jak i zapowiedzi powrotu na tor Michaela Schumachera. „To był dla Formuły 1 spektakularny dzień, choć nie odbywał się żaden wyścig” - ocenia „Frankfurter Allgemeine”.

 

Zobacz także

Zobacz także