more_horiz
Wiadomości

Joanna Kluzik – Rostkowska: dobrze, że jest 300 plus, bo mogło nie być niczego

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 11:09
Wyprawka szkolna przyznawana w ramach programu "Dobry start" wyrównuje status dzieci; edukacja to najważniejsza inwestycja w przyszłość Polski - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. – Złożyłam wniosek i czekam na pieniądze – mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Kluzik – Rostkowska, była minister edukacji w rządzie PO-PSL.
Audio
  • Joanna Kluzik - Rostkowska (PO), była minister edukacji

300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w szkole). - Każdego rodzina ucieszy, że ma 300 złotych na początek roku – mówiła Joanna Kluzik – Rostkowska. - Jako minister edukacji wprowadzałam darmowe podręczniki. Koszty tych podręczników wynosiły 300-500 złotych dla każdego ucznia, a dla wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów nie przekroczyły pół miliarda złotych. Szanuję to, że państwo zagwarantowało w budżecie 1,5 miliarda złotych, ale jako minister zastanawiałabym się, czy te pieniądze z punktu widzenia rodziców i państwa nie można wydać roztropniej – dodała była minister edukacji.

Zdaniem Joanny Kluzik – Rostkowskiej mówiła, że nie mam nic przeciwko wyprawce dla dzieci. - ale z punktu widzenia środków pracujących w budżecie państwa można się zastanowić czy z takim samym efektem nie można zrobić tego taniej – skomentowała gość Polskiego Radia 24.

Polskie Radio 24/dk

Rozmawiała Eliza Olczyk.

---------------------------

Data emisji: 06.09.2018

Godzina emisji: 07:08


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem