X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Gang okradający tiry rozbity. Każdy łup wart setki tysięcy złotych

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 07:56
Policjanci CBŚP z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie Wlkp. rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o okradanie tirów. W wyniku dużej akcji zatrzymano 10 osób, wszystkie zostały aresztowane - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.
Grupa okradała tiry w Polsce i za granicą
Grupa okradała tiry w Polsce i za granicąFoto: CBŚP

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i w licznych kradzieżach na terenie Polski i innych krajów Europy. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczne areszty.

Śledztwo w tej sprawie od wielu miesięcy realizują policjanci z zarządu CBŚP w Gorzowie wspólnie z tamtejszą prokuraturą okręgową. Ustalono, że w przestępczą działalność może być zamieszanych kilku mieszkańców Gorzowa.


Zatrzymanie członków grupy okradającej tiry Zatrzymanie członków grupy okradającej tiryWedług śledczych, grupa mogła działać od co najmniej dwóch lat. W tym czasie jej członkowie stworzyli hermetyczną strukturę z wyraźnym podziałem ról i zadań.

Metoda "na plandekę"

Z ustaleń policjantów wynika, że towary były kradzione z samochodów ciężarowych metodą na tzw. "plandekę". Łupem złodziei padał przede wszystkim drogi sprzęt elektroniczny, ale także markowa odzież, kosmetyki oraz inne wartościowe rzeczy. Kradzieży dokonywano w nocy na polskich oraz zagranicznych parkingach znajdujących się przy drogach ekspresowych i autostradach.

Schemat przestępstw był zawsze podobny. Po dokładnym sprawdzeniu parkingu i upewnieniu się, że kierowcy śpią, sprawcy nacinali plandeki naczep i natrafiając na cenny ładunek kradli go. Jednorazowe straty pokrzywdzeni szacowali na setki tysięcy złotych. Kradziony towar najczęściej był sprzedawany w Polsce.

Międzynarodowa współpraca

W przeprowadzonej w pierwszej połowie stycznia br. akcji wymierzonej przeciwko grupie wzięło udział około 200 funkcjonariuszy CBŚP z Gorzowa, Szczecina, Poznania i Wrocławia, policjanci z komend wojewódzkich z Gorzowie i Katowicach, funkcjonariusze z Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie. Towarzyszyli im policjanci z Czech, Austrii i Niemiec, co wynikało ze wspólnych działań koordynowanych przez Europol.

Pierwsze sześć osób wpadło w okolicach Skwierzyny w Lubuskiem, gdzie właśnie był rozładowywany skradziony towar. Kolejne cztery zatrzymano w Gorzowie. Czynności w sprawie wykonywano również w Poznaniu, w Gliwicach oraz w woj. opolskim.


Towar ukradziony z tirów Towar ukradziony z tirówPodczas realizacji przeszukano 30 mieszkań, piwnic, garaży i pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez zatrzymanych. Zabezpieczono liczne dowody oraz odzyskano towar skradziony z dwóch transportów - kilkaset szt. sprzętów AGD czy elektronarzędzi ogrodowych o wartości ponad 500 tys. zł.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono luksusowe samochody należące do podejrzanych o łącznej wartości przekraczającej 1,5 mln zł. Śledczy wystąpili również o zabezpieczenie części majątku zatrzymanych o wartości blisko 800 tys. zł. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja CBŚP. Zatrzymano 12 osób ws. wyłudzeń z ARiMR

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 10:42
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 12 osób w śledztwie dotyczącym wyłudzeń dofinansowania z Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa. Sześciu osobom przedstawiono zarzuty, dotyczące oszustwa i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.
rozwiń zwiń