X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny wątek afery GetBack. Osiecki i Ryba ponownie zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 21:21
W audycji "Nisztor Pyta" kolejna odsłona afery GetBack. Sąd zgodził się na ponowne aresztowanie byłych menedżerów Altus TFI. Do sprawy w Polskim Radiu 24 odnieśli się dr Jarosław Szczepański z Uniwersytetu Warszawskiego oraz mec. Radosław Potrzeszcz, pełnomocnik Jakuba Ryby, jednego z podejrzanych.
Audio
  • 24.01.19 Dr Jarosław Szczepański: „Kryzys instytucji ochrony obywateli sięgnął bardzo daleko (…)”.
W opinii dr. Jarosława Szczepańskiego, afera GetBack jest pewnym symbolem patologii polskiego sektora finansowego.
W opinii dr. Jarosława Szczepańskiego, afera GetBack jest pewnym symbolem patologii polskiego sektora finansowego.Foto: Mateusz Szymański/shutterstock.com

Piotr Osiecki i Jakub Ryba, byli menadżerowie Altus TFI, niecałe dwa miesiące przebywali na wolności. 27 listopada opuścili areszt, w którym przebywali przez trzy miesiące. We wtorek ponownie zostali zatrzymani.

Prokuratura postawiła im zarzut "wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów spółce GetBack" i wnioskowała o zatrzymanie Ryby oraz Osieckiego do 27 lutego. Sąd najpierw uznał, że wystarczy poręczenie majątkowe, ale potem zmienił zdanie i zastosował 3 miesiące aresztu.

– Postanowienie jest nieprawomocne, dlatego rozważamy wniesienie środka odwoławczego. W tej sytuacji jest to raczej oczywiste, że nie zgadzamy się z rozstrzygnięciem. W praktyce zawsze biorę pod uwagę wszystkie okoliczności, dlatego nie jestem zaskoczony orzeczeniem sądu – powiedział mec. Radosław Potrzeszcz.

Dr Jarosław Szczepański zgodził się, że afera GetBack jest pewnym symbolem patologii polskiego sektora finansowego. Dodał, że "toczony jest on wieloma problemami". Zdaniem eksperta wspomniana afera jest kolejną odsłoną tych kłopotów. Dodał, że w ostatnim czasie na reputacji straciła również Komisja Nadzoru Finansowego

– To, co stało się z firmą GetBack, dyskusje dotyczące roli i postawy KNF w związku z tym wydarzeniem, a także ostatnie zamieszanie wokół tej instytucji, to rzecz bez precedensu w najnowszej historii Polski. Komisja była stawiana, nawet poza granicami kraju, jako wzór i miał bardzo dobre notowania – wskazał gość Polskiego Radia 24.

Na temat nieprawidłowości w polskim systemie finansowym mówił również dr Cezary Mech, były wiceminister finansów, który odniósł się do tzw. afery KNF.

Audycję prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------

Data emisji: 24.01.2019

Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

Piotr Apel: mamy na narodowym koncie sporo afer

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 08:02
- Dobrze, że sprawą Komisji Nadzoru Finansowego zajęła się prokuratura, dobrze, że były szef tej instytucji został zatrzymany - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Piotr Apel z Kukiz'15. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata Dnia". Komentarze do przesłuchania Renaty Hayder

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 19:27
– Narracje, które wypływają od przesłuchiwanych swiadków, są coraz bardzie absurdalne – ocenił publicysta Miłosz Lodowski. Odniósł się w ten sposób do zeznań przed komisją śledczą ds. VAT Renaty Hayder, byłej doradczyni społecznej ministra finansów Jacka Rostowskiego.
rozwiń zwiń