Trudne warunki na drogach. Wiele wypadków, zablokowana zakopianka
Ze względu na silne opady śniegu w całym kraju doszło do wielu wypadków i kolizji. Wywrócona ciężarówka na zakopiance oraz przewożony ładunek zalega na drodze, uniemożliwiając przejazd. Monitorujemy sytuację na drogach i zapraszamy do śledzenia relacji.
2019-01-25, 11:10
W nocy z czwartku na piątek nad Polskę nadciągnęły chmury, które przyniosły opady śniegu. Typowo zimowa aura dała się we znaki kierowcom. Na drogach nastąpiły utrudnienia, co przełożyło się na liczbę wypadków i kolizji.
21.06
Zakończyły się utrudnienia koło Myślenic na drodze krajowej nr 7, zwanej zakopianką, spowodowane wywróceniem się ciężarówki i wysypaniem się z auta na jezdnię drewna - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
18.55
18.00
Przywrócono normalny ruch na drodze krajowej nr 19 w Rzeczycy, gdzie zderzyły się samochód osobowy z ciężarówką oraz na drodze nr 82 w miejscowości Wólka Cycowska, gdzie doszło do zdarzenia dwu samochodów osobowych.
17.15
Na dk 7 odcinek Kraków – Myślenice w miejscowości Głogoczów doszło do wywrócenia samochodu ciężarowego. Ładunek przewożony przez ciężarówkę zalega na drodze, uniemożliwiając przejazd zakopianką - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA
16.41
Bielsko-Biała: kolizja kilku aut osobowych
16.29
Zderzenie na S-1 w kierunku Żywca
16.24
Utrudnienia na trasie Kraków-Tarnów
16.16
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Pracuje na nich 995 pojazdów do zimowego utrzymania. W prawie całym kraju jazdę utrudniają śnieg i błoto pośniegowe
REKLAMA
16.03
Trwa usuwanie skutków kolizji na A1 pod Włocławkiem
15.58
Najnowsze informacje Radia Kierowców
Posłuchaj
REKLAMA
15.52
Zablokowana jest autostrada A4 pomiędzy węzłem Katy Wrocławskie a węzłem Kostomłoty
15.36
Wypadek na Moście gen. Stefana Grota-Roweckiego w Warszawie. Utrudniony przejazd w kierunku Bemowa
15.25
Warszawa: wypadek w al. Obrońców Grodna, utrudnienia w kierunku Bielan
15.19
Wypadek na drodze krajowej nr 16. Są utrudnienia na trasie Ostróda-Olsztyn
REKLAMA
15.08
Uszkodzony samochód na trasie Radzyń Podlaski-Siedlce
14.58
Następne informacje dotyczące sytuacji na drogach w Radiu Kierowców
Posłuchaj
14.38
14.35
Autostrada A2 autostrada w kierunku Warszawy jest już przejezdna. Ruch odbywa się jednym pasem. W piątek po godz. 11. na 264 kilometrze A2 doszło do kolizji dwóch ciężarówek amerykańskiej armii.
REKLAMA
14.33
Objezierze, gm. Chojnice Samochód wypadł z drogi uderzył w slup elektryczny
14.23
DK-1 Pszczyna, kier. Bielsko-Biała - zderzenie dwóch pojazdów przed skrzyżowaniem z ul. Bielską
14.16
14.15
Dachowanie samochodu na drodze krajowej nr 25 w Płociczu.
14.07
Zablokowana jest droga krajowa nr 82 w miejscowości Wólka Cycowska (Lubelskie). Jak poinformowały służby GDDKiA, do wypadku doszło między Łęczną a Włodawą. Zderzyły się dwa samochody osobowe, trzy osoby zostały ranne.
REKLAMA
14.01
Policja przypomina o zachowywaniu ostrożności na drogach
13.58
Kolejne informacje dotyczące sytuacji na drogach w Radiu Kierowców
Posłuchaj
13.52
13.41
Zakończyły się utrudnienia na drodze ekspresowej S17 w woj. mazowieckim, gdzie samochód ciężarowy uderzył w bariery. - Jezdnia w kierunku Lublina była zablokowana - poinformowała w piątek po południu GDDKiA. W wypadku nikt nie został ranny. - Utrudnienie trwało ok. dwóch godzin - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
REKLAMA
13.35
- Przejezdna jest już droga nr 10 na wysokości Wielkiej Nieszawki koło Torunia, gdzie w piątek samochód ciężarowy wpadł do rowu - poinformował dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy. W wypadku nikt nie został poszkodowany. Ruch samochodów został przywrócony po podniesieniu z rowu ciężarówki i usunięciu jej z drogi.
13.28
Kolejne informacje dotyczące sytuacji na drogach w Radiu Kierowców:
Posłuchaj
13.27
13.26
13.10
Zakończyły się utrudnienia w ruchu na autostradzie A2 w kierunku Łodzi. Między węzłami Skierniewice a Łowicz (woj. łódzkie) doszło w piątek rano do kolizji samochodu ciężarowego z osobowym. O zakończeniu utrudnień poinformował Punkt Informacji Drogowej GDDKiA. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Przez kilka godzin zablokowany był jeden pas ruchu.
12.50
REKLAMA
12.38
Ze względu na trudne warunki na drogach policja apeluje o dostosowanie prędkości, zachowanie odległości pomiędzy pojazdami i przegląd samochodu przed dalsza podróżą.
- Przy takich warunkach i prędkości ok. 100 km/h czas reakcji wynosi sekundę. Jeżeli nie zachowamy odstępów pomiędzy pojazdami, może dojść do poważnych wypadków - powiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
12.28
Na 268 km autostrady A2 - na granicy powiatów konińskiego i tureckiego - po godz. 11 doszło do kolizji dwóch samochodów ciężarowych US Army. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Autostrada w kierunku Warszawy jest obecnie zablokowana. Jak tłumaczyła Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji, w kolizji brały udział dwa pojazdy amerykańskiej armii. Nikt nie został poszkodowany.
Autostrada w kierunku Warszawy w miejscu zdarzenia jest zablokowana. - Obecnie robimy wszystko, by jak najszybciej udrożnić ruch. Na miejscu pracują służby, ustalamy też przyczyny tego zdarzenia – powiedziała Pupkowska-Bral.
REKLAMA
12.11
12.00
Zablokowana została w piątek droga krajowa nr 19 w Rzeczycy w woj. lubelskim, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Jedna osoba została ranna. Warunki jazdy na Lubelszczyźnie są trudne, policja apeluje do kierwców o ostrożność.
- W Rzeczycy, między Międzyrzecem Podlaskim a Radzyniem Podlaskim, kobieta kierująca osobowym peugeotem straciła panowanie nad kierownicą, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z nadjeżdżająca z naprzeciwka ciężarówką volvo – powiedziała rzeczniczka policji w Białej Podlaskiej, Barbara Salczyńska-Pyrchla.
Kobieta jadąca peugeotem została ranna, odwieziono ją do szpitala. Droga w miejscu wypadku została zablokowana, policja wyznacza objazdy. Według służb drogowych utrudnienia ruchu w tym miejscu mogą potrwać ok. 3 godzin.
11.37
Zakończyły się utrudnienia na autostradzie A4 na odcinku Legnica - Wrocław. W pobliżu węzła Pietrzykowice (woj. dolnośląskie) zderzyły się dwa samochody osobowe i bus. Po wypadku zablokowany został pas jezdni w kierunku Wrocławia. - Teraz droga jest już przejezdna - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W wypadku jedna osoba została ranna.
REKLAMA
11.25
Najnowsze komunikaty z sytuacji na drogach w Radiu Kierowców:
Posłuchaj
Zablokowana jest droga krajowa nr 10 na wysokości Wielkiej Nieszawki koło Torunia, gdzie samochód ciężarowy wpadł do rowu. - Nikt nie został poszkodowany - poinformował dyżurny kujawsko-pomorskiej straży pożarnej. Policja kieruje samochody na objazd przez wieś Wielka Nieszawka. Na miejsce zdarzenia skierowano zastęp straży pożarnej.
11.16
Na S17 na obwodnicy Garwolina (woj. mazowieckie) samochód ciężarowy uderzył w bariery. Jezdnia w kierunku Lublina jest zablokowana - poinformowała w piątek GDDKiA. W wypadku nikt nie został ranny. Utrudnienie potrwa około trzech godzin - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
11.06
Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w piątkowym wypadku na A1 w Ustroniu koło Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie). Zderzyło się tam kilkanaście samochodów. Autostrada w kierunku Łodzi jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd dk 91.
REKLAMA
Do karambolu doszło na 184 km autostrady A1 pomiędzy węzłami Ciechocinek i Włocławek Północ. W zderzeniu - według ostatnich informacji - zginęła jedna osoba, a dwie zostały poszkodowane, w tym 6-letnie dziecko, które zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.
Na miejscu zdarzenia są karetki pogotowia i zastępy straży pożarnej. Korek na A1 ma około 5 km. Policja wyznaczyła objazd drogą krajowa nr 91. Auta jadące A1 w kierunku Łodzi na objazd kierowane są na węźle Ciechocinek
10.49
10.47
Na utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy podróżujący autostradą A2 w kierunku Łodzi. Między węzłami Skierniewice a Łowicz (woj. łódzkie) doszło w piątek do kolizji samochodu ciężarowego z osobowym - poinformowałPunkt Informacji Drogowej GDDKiA.
Według drogowców brak jest osób poszkodowanych, zablokowany jest jeden pas ruchu. Trwa wyciąganie samochodu ciężarowego. Utrudnienie mogą potrwać ok. 3 godzin.
REKLAMA
10.44
10.36
10.23
Najnowsze komunikaty z dróg w Jedynce w Radiu Kierowców:
Posłuchaj
10.21
W pobliżu węzła Pietrzykowice (woj. dolnośląskie) zderzyły się trzy samochody osobowe. Zablokowany został pas jezdni w kierunku Wrocławia - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W wypadku jedna osoba została ranna. Przewidywany czas trwania utrudnienia to około dwie godziny.
10.19
10.08
Zablokowana jest autostrada w A1 w kierunku Łodzi w Ustroniu koło Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie w piątek zderzyło się 15 samochodów - wynika z informacji GDDKiA i Państwowej Straży Pożarnej.
Do karambolu doszło na 184 km autostrady A1 pomiędzy węzłami Ciechocinek i Włocławek Północ. W zderzeniu ucierpiały przynajmniej cztery osoby. Na miejsce skierowano karetki pogotowia, samolot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zastępy straży pożarnej. Korek samochodów na A1 sięga około 4 km.
REKLAMA
9.53
9.50
Na utrudnienia w ruchu napotkają w Łódzkiem kierowcy jadący autostradą A2 w kierunku Warszawy. W piątek na 353 km na wysokości miejscowości Szczawin zderzyły się tir i bus. Kilku osobom udzielana jest pomoc medyczna - poinformowała policja. W związku ze zdarzeniem trasa jest zablokowana. Policjanci kierują objazdami na węźle Piątek, dalej na Warszyce i Stryków.
9.48
Po około dwóch godzinach zakończyły się utrudnienia na autostradzie A4 w Łetowicach (woj. małopolskie), spowodowane porannym zderzeniem trzech samochodów. Jezdnia w kierunku Rzeszowa była zablokowana. Jak informował dyżurny krakowskiego oddziału GDDKiA, do wypadku doszło pomiędzy węzłami Brzesko i Tarnów Mościce. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych jedna osoba została ranna.
9.30
9.24
Droga krajowa nr 1 w Częstochowie w kierunku Warszawy została w piątek rano zablokowana po wypadku, w którym ranny został 25-letni mężczyzna kierujący skodą.
Jak poinformowała rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Marta Ladowska, kierujący ciężarówką stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni rozdzielający jezdnie i zderzył się z jadącą w stronę Warszawy osobową skodą. Zakleszczonego w skodzie kierowcę wyciągali z niej strażacy. Przewieziono go do szpitala. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policja apeluje o ostrożność - na drogach jest ślisko.
9.22
9.08
Po zderzeniu osobówki z samochodem dostawczym dwa zablokowane pasy A1 w kierunku Gdańska są już przejezdne. Do utrudnienia doszło na wysokości Łodzi pomiędzy węzłem Brzeziny a Łodzią Północ.
REKLAMA
9.03
8.57
Najnowsze komunikaty z dróg w Jedynce w Radiu Kierowców:
Posłuchaj
8.55
Wyniku zderzenia trzech samochodów w piątek rano w Łetowicach (woj. małopolskie) zablokowana jest autostrada A4 w kierunku Rzeszowa. Utrudnienia potrwają około 1,5 godziny.
Jak poinformował dyżurny krakowskiego oddziału GDDKiA, do wypadku doszło pomiędzy węzłami Brzesko i Tarnów Mościce. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych na jezdni w kierunku Rzeszowa jedna osoba została ranna. Ruch w kierunku Rzeszowa jest wstrzymany. Przewidywany czas utrudnienia to ok. 1,5 godziny.
8.30
Jedna osoba została ranna po zdarzeniu czterech aut, do którego doszło w piątek rano na drodze krajowej nr 19 na odcinku między Białymstokiem a Bielskiem Podlaskim. Na drodze są utrudnienia. Policja wprowadziła ruch wahadłowy. Jak poinformowała podlaska policja, do wypadku doszło w miejscowości Chraboły. Kierowca jednego z samochodów został przewieziony do szpitala. Straż pożarna musi wyciągnąć auta z rowu.
REKLAMA
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. W Podlaskiem od rana pada śnieg, utrzymuje się temperatura w okolicach -8 st. C. Policja informuje, że na drogach jest ślisko.
8.00
Po zderzeniu osobówki z samochodem dostawczym na A1 na wysokości Łodzi pomiędzy węzłem Brzeziny a Łodzią Północ zablokowane są dwa pasy w kierunku Gdańska. Ruch odbywa się pasem awaryjnym. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przewidywany czas trwania utrudnienia to około 2 godziny. W wypadku nikt nie został ranny.
bb
REKLAMA