X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekspert: to nie koniec poprawek ustawy ws. cen energii elektrycznej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 11:44
- Najważniejsze w projekcie nowelizacji ustawy o cenach energii elektrycznej jest wykreślenie z tego dokumentu zamrożenia taryf dystrybucyjnych na poziomie z 31 grudnia 2018 roku. Z powodu tego zapisu pojawił się konflikt z Urzędem Regulacji Energetyki, który przełożył się na spór z Komisją Europejską – powiedziała w Polskim Radiu 24 Karolina Baca-Pogorzelska (Dziennik Gazeta Prawna).
Audio
  • 22.02.19 Karolina Baca-Pogorzelska o nowelizacji ustawy o cenach energii elektrycznej
Karolina Baca-Pogorzelska, publicystka
Karolina Baca-Pogorzelska, publicystkaFoto: PR24

Sejmowa komisja do spraw energii i skarbu państwa przyjęła 6 poprawek do ustawy o cenach energii elektrycznej. Usuwają one przepisy stanowiące, że dystrybutorzy i operator przesyłowy również w 2019 roku mają stosować stawki swoich opłat na poziomie obowiązującym 31 grudnia 2018 roku. Nowelizacja zakłada też, że ceny stosowane przez sprzedawców energii dla odbiorców końcowych mają w tym roku odpowiadać albo zatwierdzonej przez prezesa URE taryfie z 31 grudnia 2018 roku, albo - jeżeli cena ustalona jest w inny niż taryfa sposób - odpowiadać tej, obowiązującej danego odbiorcę końcowego 30 czerwca 2018 roku.

- Mamy niekończący się serial. Bez względu na to, jakie poprawki zostaną przyjęte lub nie, to nie jest koniec poprawek tej ustawy. Będzie ona musiała być jeszcze przynajmniej jeden raz zmieniona. Nowelizacja nie jest wystarczająca. Bo oprócz zamrożenia taryfy dystrybucyjnej na poziomie z 31 grudnia 2018, co się właśnie zmienia, mieliśmy inne zamrożenie cen – na poziomie z 30 czerwca 2018 r. To był zapis o tyle kontrowersyjny, że spółki zastanawiały się jak to liczyć – czy należy wyważyć cenę hurtową na Towarowej Giełdzie Energii czy uwzględnić cenę z tak zwanego cennika, a może należy wyciągnąć z tego średnią. Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Będzie trzeba to doprecyzować albo pozbyć się tego zapisu – powiedziała w Polskim Radiu 24 Karolina Baca-Pogorzelska.

Dziennikarka podkreśliła, że nowela ustawy nie rozwiązuje problemów odbiorców przemysłowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. - Cały czas płacą więcej. Dopiero w drugim półroczu będą mogli przejść na niższe stawki. Część spraw będzie zapewne kończyła się w sądach – dodała Baca-Pogorzelska.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 10.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projekt noweli ws. cen prądu obejmie tylko energię, a nie stawki sieciowe

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 14:00
Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe.
rozwiń zwiń