X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PSL dołączy do Koalicji Europejskiej? Eugeniusz Kłopotek: trudna decyzja, Tadeusz Cymański: duży dylemat

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 18:52
– Serce podpowiada, żeby nie przystępować, rozum jednak u niektórych mówi, żeby pójść w szerokim porozumieniu – powiedział Eugeniusz Kłopotek z Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Polityka jest brutalna i bezwzględna. Czasami jest tak, że cnota, pieniądze i polityczne kalkulacje idą na przekór – wskazał Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. W sobotę Rada Naczelna PSL zadecyduje, czy ugrupowanie dołączy do sojuszu partii opozycyjnych.

Koalicja Europejska poszerza swoje szeregi. W piątek o przystąpieniu do Platformy Obywatelskiej, SLD, Zielonych i Teraz! postanowili politycy Nowoczesnej. Czy ich drogą podąży również Polskie Stronnictwo Ludowe? Eugeniusz Kłopotek przyznał, że nie będzie to łatwa decyzja.

– Są, jak to się mówi, plusy dodatnie i plusy ujemne. Koalicja Europejska jest już teraz szerokim konglomeratem. Dlatego nie wyobrażam sobie, by utrzymał się on do jesiennych wyborów parlamentarnych i spróbował ułożyć sensowny oraz jednolity program. Obecnie wszystko jest tam "od Sasa do Lasa". Ani w sprawach społecznych, ani gospodarczych, ani światopoglądowych nie ma wspólnej myśli. Z tego powodu w wyborach krajowych wystartujemy najprawdopodobniej jako komitet wyborczy PSL. Jednak uważam, że jeśli opozycja chce uzyskać lepszy wynik w eurowyborach niż PiS, to nie zrobi tego bez naszej partii – podkreślił poseł.

Tadeusz Cymański podkreślił, że działacze PSL "mają ogromny dylemat" i nie zazdrości im, bo "będą się ostro ścierać".

– Polityka jest bezwzględna i brutalna. Jednak ważna jest w niej twarz. Czasami jest tak, że cnota albo pieniądze. Kalkulacje polityczne idą temu na przekór. Paradoks polega na tym, że szybki zysk dzisiaj może oznaczać ogromną stratę w przyszłości. Dlatego przed Ludowcami stoi poważny dylemat – zaznaczył w Polskim Radiu 24.

"Rozmowę Polskiego Radia 24" prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koalicja Europejska rośnie w siłę. Publicysta: łódka zaczyna zapełniać się pasażerami

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 10:12
– Członków nowego układu na pewno łączy duża proeuropejskość, a w najbliższych wyborach właśnie to będzie się liczyło – wskazała Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego. Czy Koalicja Europejska rzeczywiście okaże się znaczącą siłą w majowych eurowyborach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Zgorzelski z PSL: nie ma mowy o dołączeniu do Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 08:32
– Naszym zdaniem, zjednoczona opozycja powinna być połączona w koalicję dla Polski – powiedział poseł PSL Piotr Zgorzelski. – Znalezienie wspólnego mianownika programowego nie będzie problemem, bo ani sprawy światopoglądowe, ani gospodarcze nie będą decydujące – dodał w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń