X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jerzy Kwieciński: środki unijne trafiły do każdej gminy. To nasza europejskość

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:44
- Gospodarka ma być dla ludzi, a nie odwrotnie - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas sobotniej konwencji PiS. Podkreślał też znaczenie największych programów inwestycyjnych realizowanych przez PiS.
Jerzy Kwieciński
Jerzy KwiecińskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jerzy Kwieciński zaznaczył, że polski wzrost gospodarczy w wysokości 5 proc. w zeszłym roku jest jednym z największych nie tylko wśród największych gospodarek, ale także na świecie. Według niego można mówić o "polskim cudzie gospodarczym", jednak - jak zaznaczył - działania podejmowane są "nie dla samej gospodarki". - To robimy dla ludzi. Najważniejsze są dwa elementy: gospodarka i ludzie, ale gospodarka ma być dla ludzi, a nie odwrotnie - mówił minister.

- Pokazaliśmy to i mamy słowa uznania na całym świecie, że pożytkami płynącymi ze wzrostu gospodarczego potrafimy się dzielić. Premier Beata Szydło mówiła o tych wielkich programach, o programach dla polskich rodzin, dla polskich dzieci. Dzięki temu widzieliśmy więcej Polaków nad morzem i w górach - podkreślił Jerzy Kwieciński.

Czytaj więcej
pap kaczyński 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: mamy nowy program - jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka

Jak dodał, jednym z kluczy do sukcesu jest skuteczniejsze zbieranie podatków, zwłaszcza podatku VAT, gdyż luka oceniania była na 250 mld zł w poprzednich dwóch kadencjach rządowych. Zaznaczył, że suma ta odpowiada mniej więcej dofinansowaniu z UE w poprzedniej perspektywie finansowej.

- Pokazaliśmy, że nie jesteśmy państwem teoretycznym, że administracja skarbowa potrafi działać, że potrafimy odbierać pieniądze mafiom, a te pieniądze kierować na rozwój gospodarczy i kierować dla wszystkich mieszkańców naszego kraju - podkreślił szef resortu inwestycji i rozwoju.

Programy inwestycyjne

Podkreślał też znaczenie największych programów inwestycyjnych dla rozwoju kraju. Wymienił program budowy dróg ekspresowych i autostrad. - 135 mld zł, nigdy takiego dużego programu nie było - zauważył. - Największy program kolejowy, parę dni temu zdecydowaliśmy o jego zwiększeniu. 70 mld zł - nigdy polska kolej takich pieniędzy nie miała - dodał minister.

- Chcę powiedzieć o naszej największej inwestycji infrastrukturalnej: Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Ten projekt budzi największe zainteresowanie i w Europie, i na świecie. Ten projekt zmieni oblicze transportowe naszego kraju - zapowiedział. Wspomniał także o budowie tunelu w Świnoujściu i programie "Czyste Powietrze".

"Jesteśmy w Europie przykładem"

- Byliśmy na samym końcu rankingu w wykorzystaniu funduszy europejskich na początku 2016 roku, mówiono że nie jesteśmy europejscy ale proszę państwa, to teraz my wszędzie w Europie jesteśmy stawiani jako przykład nie tylko takim krajom jak Rumunia, Chorwacja ale również krajom rozwiniętym, jak chociażby Włochy. To jest nasza europejskość - powiedział Kwieciński.

Czytaj więcej
pap morawiecki 1200.jpg
Mateusz Morawiecki: praca dla Polaków to motto naszego programu

- Mamy w tej chwili 50 tys. realizowanych projektów, 400 mld zł, ale co najważniejsze Główny Urząd Statystyczny podał parę dni temu, że do każdej gminy w Polsce trafiły pieniądze unijne. To jest nasza europejskość - podkreślił.

Minister przekonywał, że obecny rząd pomaga polskim przedsiębiorcom, gdyż - jak przypomniał - wprowadził Konstytucję dla Biznesu, obniżył CIT, obniża PIT. - Pomagamy im również wychodzić na rynki zagraniczne, Polska jest coraz bardziej konkurencyjna - ocenił Jerzy Kwieciński.

jp

Czytaj także

Zjednoczona Prawica przed Koalicją Obywatelską w wyścigu do PE. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 10:51
W najnowszym sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl odnośnie preferencji wyborczych przed głosowaniem do Parlamentu Europejskiego zwycięża Zjednoczona Prawica z 38,5 proc. głosów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: dzięki 500+ Polska stała się symbolem mądrej, nowoczesnej polityki prorodzinnej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 13:14
- Program 500+ stał się symbolem naszego rządu, a Polska dzięki niemu stała się symbolem mądrej, nowoczesnej polityki prorodzinnej - mówiła podczas konwencji PiS w Warszawie wicepremier Beata Szydło. Program stał się wspaniałym kołem zamachowym polskiej gospodarki - dodała.
rozwiń zwiń