X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Piotr Palutkiewicz: wyłudzono kwotę, która sfinansowałaby 500+ na każde dziecko

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:55
- 40 mld zł rocznie - tyle pieniędzy nie trafiało do budżetu. Dla porównania to kwota, która pozwoliłaby sfinansować program 500+ na każde dziecko - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Palutkiewicz, ekonomista z Instytutu Gospodarczego i Konsumenckiego.
Audio
  • 6.03.19 Ekspert: do budżetu nie trafiało 40 mld zł rocznie
Krzysztof Kwiatkowski zeznaje przed komisją śledczą
Krzysztof Kwiatkowski zeznaje przed komisją śledczą Foto: PAP/Radek Pietruszka

Piotr Palutkiewicz przypomniał, że NIK wielokrotnie informował o skali zaniedbań, jeśli chodzi o uszczelnienie luki VAT. - Nieprawidłowości były zauważane w raportach w 2014 i 2016 roku. Świadomość zjawiska była powszechna. Komisja Europejska podawała, że co czwarty Polak nie płacił podatku. Około 90 proc. luki było generowane przez zorganizowane podmioty - mówił gość PR24.

Ekspert podkreślił, że świadomość skali nieprawidłowości była również w aparacie rządowym. - Nie było żadnego systemowego podejścia do rozwiązania tego problemu. Był generowany fikcyjny obrót i wystawiane faktury, z których nie był odprowadzany podatek VAT. Do nieprawidłowości dochodziło najczęściej pod przykrywką transakcji międzynarodowych - wskazał Piotr Palutkiewicz.

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego. To jedyny świadek, który będzie w środę zeznawał przed komisją. Kwiatkowski został wezwany jako były minister sprawiedliwości - w latach 2009-2011 i prokurator generalny - w latach 2009-2010.
Prezes NIK wypowiadał się o wyłudzeniach VAT m.in. podczas ubiegłorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Więcej w całej audycji.

Audycję prowadził Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/PAP/ras

--------------------------

Data emisji: 06.03.2019

Godzina emisji: 13.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef NIK przed komisją ds. VAT: ministerstwu finansów nie udało się wyegzekwować 97 proc. naliczonych przez Służbę Celną należności

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 16:00
- Kontrole NIK wykazywały wadliwość systemu podatkowego w czasach poprzedniej koalicji rządzącej - zeznał szef Najwyższej Izby Kontroli podczas przesłuchania przed sejmową komisą śledczą do spraw wyłudzeń VAT. Krzysztof Kwiatkowski przez pierwszą godzinę swobodnie się wypowiadał. Po krótkiej przerwie zaczął odpowiadać na pytania.  
rozwiń zwiń