X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protest rodziców przeciwko deklaracji LGBT+. "Ręce precz od naszych dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 18:30
Kilkaset osób wzięło udział w poniedziałek w warszawskim proteście rodziców przeciwko deklaracji LGBT+. Uczestnicy zebrani przed stołecznym ratuszem domagali się od prezydenta miasta wycofania się z zapowiedzi wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej opartej na standardach WHO.
Audio
  • Protest przeciwników deklaracji LGBT+. Relacja Przemysława Lisa (IAR)
Protest rodziców przeciwko deklaracji LGBT+
Protest rodziców przeciwko deklaracji LGBT+Foto: PAP/Marcin Obara

Protestujący przynieśli transparenty z hasłami: "Stop manipulacji, dewiacji, pedofilii", "Stop LGBT", "Wychowanie tak, indoktrynacja nie", "Nie róbcie z polskich szkół sodomy", "Ręce precz od naszych dzieci".


- Ponieważ kochamy nasze dzieci, nie pozwolimy im robić krzywdy, przekazywać systemu wartości, z którymi się nie zgadzamy - powiedział Kazimierz Przeszowski, wiceprezes zarządu Centrum Życia i Rodziny, które zorganizowało protest.

Przeszowski podkreślił, że uczestnicy protestu nie zgadzają się na wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej opartej na standardach WHO, które zakłada deklaracja LGBT+. W ocenie Centrum Życia i Rodziny deklaracja stoi w sprzeczności z konstytucyjnymi prawami rodziców do wychowania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez nich wartościami. Nie bierze pod uwagę, że wprowadzenie dodatkowych treści do nauczania szkolnego wymaga zgody rodziców. Wiceszef Centrum wskazał, że standardy WHO zalecają m.in. prowadzenie zajęć dla dzieci wieku od 6 do 9 lat, dotyczących zapobiegania ciąży czy akceptacji współżycia seksualnego. - Na to się nie możemy zgodzić – oznajmił.

Próby zakłócenia manifestacji

Kilkunastoosobowa grupa "kontrmanifestantów" z tęczowymi oraz czerwonymi flagami próbowała zakłócić manifestację. Została jednak oddzielona kordonem przez policję. Dwóch młodych ludzi dostało się przed podium, z którego przemawiali uczestnicy demonstracji zorganizowanej przez Centrum Życia i Rodziny i skandowali: "dość nienawiści". Doszło do przepychanki. Interweniowała policja. Funkcjonariusze wyprowadzili kontrmanifestantów.

Aktorka Dominika Figurska, przemawiając na wiecu, podkreśliła, że nie można pozwolić na "seksualizację" dzieci w przedszkolach i w szkołach. "Nie ma zgody na to, aby obce osoby (edukatorzy) wchodziły między nas, rodziców, a nasze dzieci" - powiedziała. Dodała, że wychowanie - w tym także seksualne - jest obowiązkiem i przywilejem rodziców. W jej ocenie nauka czteroletnich dzieci - jak zalecają standardy WHO - dotykania swoich intymnych części ciała jest "deprawacją".

PolskieRadio24.pl

Mariusz Dzierżawski, szef Fundacji Pro: - Prawo do życia wezwało do powołania samoobrony rodziców.

Ocenił, że wprowadzenie edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO jest "przygotowaniem ofiar dla pedofilów".

Wiceprezes Zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski zaapelował do władz lokalnych, by przyjmowały Samorządową kartę praw rodzin. Dokument przygotowany przez Ordo Iuris mówi m.in. o poszanowaniu w pracy szkół zasady pierwszeństwa wychowawczego rodziców oraz o jawności informacji o współpracy szkół z organizacjami pozarządowymi.

Protest reakcją na podpisanie deklaracji LGBT+

W demonstracji wzięli udział także posłowie PiS, w tym m.in.: Anna Maria Siarkowska, Paweł Lisiecki, Piotr Uściński, Zbigniew Gryglas. Był również poseł Robert Winnicki (niezależny).

W lutym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transgenderycznych (LGBT+) w Warszawie. W dokumencie prezydent stolicy zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO. Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak wyraził obawy, że zapis ten narusza konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Dlatego w oficjalnym piśmie wezwał prezydenta stolicy do wyjaśnień. W ubiegłym tygodniu zaprosił go również do rozmów na ten temat.

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny jest organizacją pozarządową. Od pięciu lat działa na rzecz obrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny "opartej na nierozerwalnym małżeństwie między kobietą a mężczyzną". 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak