X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Debata poranka". Nowe informacje ws. obecności śladów materiałów wybuchowych na wraku tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 10:23
– Cały czas mamy obowiązek dojścia do prawdy – powiedział w "Debacie poranka" Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie". – To interesujące doniesienia, które wpisują się w pewną tendencję w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej – dodał Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. 
Audio
  • 25.03.19 Sebastian Gajewski: od ponad 8 lat Polacy nie są w stanie zbyt wiele wyjaśnić w sprawie katastrofy smoleńskiej.
Wrak Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. Zdjęcie archiwalne
Wrak Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. Zdjęcie archiwalneFoto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Prokuratura Krajowa zleciła Forensic Explosives Laboratory, podlegającemu brytyjskiemu ministerstwu obrony, zbadanie próbek pobranych z samolotu Tu-154M, który w 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem. Na większości z 200 analizowanych próbek stwierdzono pozostałości substancji wykorzystywanych do produkcji materiałów wybuchowych. Takie informacje ujawnił tygodnik "Sieci".

23904832-8b37-4bee-983b-aa4b69c15a69.jpg
Czy w Smoleńsku doszło do podmiany czarnych skrzynek?

– To bardzo interesujące doniesienia, które wpisują się w pewną tendencję w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej. Trwa to już ponad osiem lat i okazuje się, że niezależnie od partii sprawującej władzę Polacy nie są w stanie zbyt wiele wyjaśnić. Teraz dowiadujemy się, że być może mogą to zrobić Brytyjczycy – dodał Sebastian Gajewski. – Jeśli po czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz działalności niesamowicie kosztownej podkomisji smoleńskiej, której działania zakrojone były na szeroką skalę, powraca hipoteza o wybuchu, to pokazuje stan, w jakim znajduje się polskie państwo. To bardzo smutne – ocenił publicysta.

Maciej Kożuszek odniósł się do prac podkomisji smoleńskiej kierowanej przez Antoniego Macierewicza. Jej przedstawiciele również wskazywali na obecność cech charakterystycznych dla eksplozji, do której mogło dojść na pokładzie prezydenckiego samolotu.

– Specyficzna postawa samego Antoniego Macierewicza, a także niektórych mediów doprowadziła do tego, że dokonania podkomisji źle zostały "sprzedane" społeczeństwu. Co chwila mieliśmy informację o tym, że jest kolejne przełomowe wydarzenie w śledztwie. Dzisiaj obserwujemy znieczulenie na nowe informacje. Do tego dochodzi to, że sprawa katastrofy smoleńskiej jest w pewnym sensie toksyczna w Polsce. Obecny rząd nie zawsze ma ochotę, by zajmować się tym tematem. Jednak cały czas mamy obowiązek dojścia do prawdy – zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

"Debatę poranka" prowadził Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 08.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Macierewicz: rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy definiuje odpowiedzialność Rosji

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 10:36
Rezolucja wzywająca Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu TU-154M to dobry raport, jasno definiujący odpowiedzialność rosyjską i jednoznacznie stający po stronie Polski - ocenił w piątek szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja wezwana do zwrotu wraku Tu-154M

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 16:03
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało Rosję do przekazania Polsce wraku samolotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. Parlamentarzyści przegłosowali raport i rezolucję w tej sprawie. O przebiegu głosowania mówił Karol Surówka, wysłannik Polskiego Radia do Strasburga.
rozwiń zwiń