more_horiz
Wiadomości

Tomasz Latos (PiS): postulaty Sławomira Broniarza są zaporowe

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 09:00
- Szef ZNP Sławomir Broniarz nie miał oczekiwań, gdy rządziła Platforma Obywatelska. Przypomniał sobie o problemach nauczycieli przed wyborami. Trzeba rozmawiać, zainicjowaliśmy podwyżki dla nauczycieli. Nie należy jednak brać za zakładników dzieci i młodzieży - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos.
Audio
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK

W Centrum Dialogu Społecznego odbędzie się w poniedziałek druga tura rozmów przedstawicieli związków zawodowych ze stroną rządową. Związkowcy zapowiadają, że nie ustąpią ze swoich postulatów. Żądają 1000 zł podwyżki do pensji podstawowej nauczycieli. Jeśli rozmowy zakończą się fiaskiem, to do strajku ma przystąpić 80 proc. szkół.

- Każdy ma prawo do strajku. Protest nie powinien jednak tak drastycznie ograniczać i wkraczać w problemy innych, w tym przypadku najsłabszych, czyli dzieci. Nikt nie mówi, że nauczyciele powinni strajkować w wakacje. Można to jednak tak zorganizować, aby nie uniemożliwiać przeprowadzenia egzaminów w szkołach - powiedział Tomasz Latos.

Poseł PiS podkreślił, że są i będą podwyżki dla nauczycieli. - Natomiast propozycje Sławomira Broniarza są zaporowe. Forma, moment i styl są niedopuszczalne. O wszystkim można rozmawiać, można też protestować, jednak nie kosztem nawet życiowych tragedii poszczególnych dzieci i ich rodziców - dodał gość Polskiego Radia 24.

Jeżeli nie dojdzie do porozumienia z rządem - strajk w oświacie rozpocznie się 8 kwietnia. Oznacza to, że jego termin zbiegnie się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny, a 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasistów. Matury mają rozpocząć się 6 maja.     

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Grzegorz Jankowski

Data emisji: 1.04

Godzina emisji: 7.36

PR24

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem