more_horiz
Wiadomości

Adam Borowski: Sławomir Broniarz wykonuje zlecone zadanie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:54
– Pan Broniarz dostał zadanie, by wzniecić niepokoje przed wyborami. To zadanie wykonuje – ocenił Adam Borowski, były działacz opozycji antykomunistycznej. – To nie rząd szantażuje związki zawodowe, a związki zawodowe szantażują rząd – dodał.
Audio
  • 3.04.19 Adam Borowski: to nie rząd szantażuje związki zawodowe, a związki zawodowe szantażują rząd.
Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz
Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir BroniarzFoto: PAP/Leszek Szymański

W Centrum Dialogu Społecznego trwają rozmowy strony rządowej z przedstawicielami związków zawodowych, które domagają się wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli. W najbardziej zdecydowany sposób sprawę stawia Związek Nauczycielstwa Polskiego, który pierwotnie domagał się podwyżki o 1000 zł, by obniżyć swoje oczekiwania do 30-procentowej podwyżki od 1 stycznia 2019 roku. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, 8 kwietnia może rozpocząć się ogólnokrajowy strajk nauczycieli.  

– Domaganie się zwiększenia wynagrodzeń przez związki zawodowe akurat w okresie przedwyborczym nie jest przypadkowe. Sławomir Broniarz dostał zadanie, by wzniecić niepokoje przed wyborami. Powierzone zadanie wykonuje. To nie rząd szantażuje związki zawodowe, a związki zawodowe szantażują rząd. Przedstawione żądania są próbą zdestabilizowania sytuacji budżetowej kraju – podkreślił Adam Borowski.

Więcej w całym nagraniu. Zapraszamy do jego wysłuchania.

Z Adamem Borowskim rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

----------------------------------

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 15.09

Zobacz także

Zobacz także