X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Dominik Tarczyński: oddanie śledztwa Rosjanom to forma zdrady dyplomatycznej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 08:35
- Przedstawiciele Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy byli w szoku, kiedy usłyszeli, że Polska zrzekła się prawa przeprowadzenia śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej na rzecz Rosji – mówił w Polskim Radiu 24 Dominik Tarczyński.
Audio
  • 10.04.19 Dominik Tarczyński o śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej
Dominik Tarczyński
Dominik TarczyńskiFoto: PR24

Poseł przypomniał, że Parlamentarne Zgromadzenie Rady Europy przyjęło w październiku 2018 r. raport o przebiegu i sposobie badana katastrofy  smoleńskiej. – To z inicjatywy delegatów PiS Rada Europy zrzeszająca 46 państw rozpoczęła prace w Komisja Prawnej i Praw Człowieka Rady Europy. Ich efektem jest raport, pierwszy i jak dotąd jedyny przegłosowany w międzynarodowej organizacji dokument, opisujący bezpośrednio kwestie prawne, m.in. czy ówczesny rząd miał prawo oddać śledztwo w ręce Rosji – przypominał gość audycji.

- W raporcie bardzo jasno stwierdzono, że oddanie śledztwa w ręce Rosji nie powinno się wydarzyć, a wrak prezydenckiego samolotu ma zostać zwrócony Polsce po 12 miesiącach od przyjęcia dokumentu. Symboliczny jest fakt, że w momencie głosowania na sali plenarnej nie było nikogo z posłów Platformy Obywatelskiej – zauważył poseł.

Dominik Tarczyński przywołał jedno ze stwierdzeń raportu: "pomimo faktu, iż Polsce przysługiwało prawo do prowadzenia śledztwa, rząd RP uzgodnił ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, że śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy zostanie przeprowadzone przez rosyjski międzypaństwowy komitet lotniczy, jako właściwy organ w państwie, w którym doszło do katastrofy”.

- Trudno to nazwać uzgodnieniem, właściwszym słowem byłby podległość. Pamiętam, jak zachowywała się wtedy między innymi Ewa Kopacz, mówiąca na konferencji, jak wspaniale pracuje się jej z ekspertami rosyjskimi. W mojej ocenie jest to pewna forma zdrady dyplomatycznej. Historia nas rozliczy, jak w tych dniach każdy zachował się jako polityk i jako obywatel – podkreślił poseł PiS.

Raport Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w sprawie katastrofy smoleńskiej był przygotowywany przez cztery lata. Dokument powstał w oparciu o opinie ekspertów prawa międzynarodowego. Uznali oni m.in., że zgodnie z konwencją chicagowską wrak TU-154M powinien być Polsce zwrócony.

Więcej w zapisie audycji

Rozmawiał Michał Rachoń.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 10.04.2019

Godzina emisji: 07:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Zybertowicz: katastrofa smoleńska jest przedmiotem gry zewnętrznych partnerów

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 09:00
- Mimo upływu 9 lat po katastrofie smoleńskiej, wielu Polaków jest pogubionych w odniesieniu do samej tej tragedii, a na kanwie jej motywów, nastąpiła utrata zdolności rozmawiania między wieloma środowiskami. Pojawiała się nowa, histeryczna, bezsensowna plemienność - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP.
rozwiń zwiń