X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Michał Dworczyk: ZNP i prezes Broniarz dają powody do spekulacji

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 08:34
- Chciałbym wierzyć, że jedyną intencją ZNP jest troska o ucznia i nauczycieli. Jest wiele przesłanek, by uważać, że do końca tak nie jest - mówił w Polskim Radiu 24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
Audio

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 wielu przedstawicieli ZNP, w tym prezes Sławomir Broniarz, daje powód do spekulacji, że data strajku nauczycieli została wyznaczona dawno temu w porozumieniu z Platformą Obywatelską. - Możemy bez trudu znaleźć w internecie wiele zdjęć Sławomira Broniarza, który występował na wiecach PO i KOD, które miały charakter stricte polityczny i były wymierzone w rząd - mówił Michał Dworczyk. 

Jednocześnie przyznał, że Sławomir Broniarz ma prawo do wyrażania swoich poglądów politycznych. - Nie powinien się jednak dziwić, że gdy manifestuje w ten sposób swoje przekonania, to pojawią się pytania dotyczące jego intencji - tłumaczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Michał Dworczyk przypomniał, że najważniejsze obecnie jest, iż egzaminy się odbywają. - Trzeba podziękować ponad 5 tys. osób, które zgłosiły się do ich przeprowadzenia. Warto zaapelować do przedstawicieli ZNP, którzy strajkując, starają się wywierać presję na tych nauczycieli, którzy nie zostawili dzieci w tych dniach i przeprowadzają egzaminy. W internecie można znaleźć zdjęcia, na których to widać. Każda grupa zawodowa ma prawo do strajkowania i demonstrowania swoich przekonań. Nie jest dobrze, gdy nauczyciele, którzy chcą zostać z dziećmi, są poddawani presji i hejtowi - podkreślił gość Polskiego Radia 24. 

Rząd zaznacza, że porozumienie podpisane z "Solidarnością" gwarantuje między innymi 15-procentowy wzrost nauczycielskich płac w tym roku.
Na stole pozostaje także druga propozycja, zawierająca zapisy o wysokości pensum i związanym z tym wzrostem wynagrodzenia nauczycieli. Zwiększenie do 22 lub 24 liczby godzin spędzanych przy tablicach skutkowałoby wzrostem średniej pensji. W przypadku nauczycieli dyplomowanych miałaby ona wynosić między 7700 a 8100 zł brutto w 2022 lub nawet w 2021 roku.

Rząd chce po świętach wielkanocnych zorganizować okrągły stół na temat systemu edukacji. Udział w obradach potwierdził Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Eliza Olczyk.

Data emisji: 11.04

Godzina emisji: 7.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin do nauczycieli: nasza oferta podwyżek jest solidna i systematycznie realizowana. Jesteśmy wiarygodni

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 17:29
- W 2023 roku nauczyciel ma zarabiać w Polsce tyle, co poseł na Sejm. To jest bardzo poważna oferta, która leży na stole. Nie rozumiem jednak czemu dwa związki nie zaakceptowały naszych propozycji. Jesteśmy wiarygodni, jak coś zapowiadamy, to robimy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
rozwiń zwiń