more_horiz
Wiadomości

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. reklam KO na autobusach MZA w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 09:50
Radni PiS złożyli w czwartek do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników MZA, a także kandydatów KO w wyborach samorządowych. Chodzi o reklamy na miejskich autobusach, za które kandydaci tego komitetu mieli zapłacić ok. 20 proc. ich wartości.
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy, poseł PO Rafał Trzaskowski podczas przejazdu po warszawskiej Pradze, w ramach akcji 24 godziny dla Warszawy
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy, poseł PO Rafał Trzaskowski podczas przejazdu po warszawskiej Pradze, w ramach akcji "24 godziny dla Warszawy"Foto: PAP/Jakub Kamiński

W konferencji prasowej przed siedzibą Prokuratury Krajowej wziął udział poseł Paweł Lisiecki oraz warszawscy radni PiS: Sebastian Kaleta, Błażej Poboży oraz Tomasz Herbich.

- Zdecydowaliśmy się na podstawie danych zgromadzonych przez posła Lisieckiego sporządzić zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zarówno przez nieokreślonych pracowników MZA, ale również kandydatów Koalicji Obywatelskiej – powiedział Kaleta przed złożeniem zawiadomienia. - Przede wszystkim wskazujemy w zawiadomieniu, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa działania na szkodę spółki i wyrządzenia jej szkody w znacznej wartości – dodał.

Jak podkreślił, w przypadku niektórych osób działanie takie miałoby być motywowane "chęcią uzyskania korzyści osobistej". - Z tego powodu, że część pracowników MZA udzielających tych rabatów jest politykami PO – wskazał.

Pod koniec marca portal DoRzeczy.pl opublikował faktury wystawione jesienią 2018 r. Koalicji Obywatelskiej (którą współtworzyły PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska) przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie. Wynika z nich, że za reklamy w autobusach i na przystankach niektórych kandydatów KO w jesiennych wyborach samorządowych zapłacono ok. 20 proc. ich wartości.

fc

Zobacz także

Zobacz także