X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sejm zajmie się projektem ustawy rozszerzającej 500+ na pierwsze dziecko

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 06:48
Sejm ma się dziś zająć projektem ustawy rozszerzającej program "Rodzina 500 Plus" na pierwsze dziecko. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS

Zgodnie z nim prawo do świadczenia wychowawczego będą miały wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochód rodziny. Wnioski o przyznanie zasiłku 500 Plus na pierwsze dziecko mają być przyjmowane od 1 lipca - powiedziała IAR minister Elżbieta Rafalska. Wnioski drogą tradycyjną można składać od sierpnia.

Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze jest wypłacane tylko po spełnieniu kryteriów dochodowych - 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością. 500+ na pierwsze dziecko, to jeden z projektów, wchodzących w skład tzw. "Nowej piątki PiS".  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: zdecydowana większość rodzin właściwie wydaje pieniądze z programu 500+

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 07:35
- Zdecydowana większość rodzin właściwie wydaje pieniądze z programu "500 plus". Dane pokazują, że tylko w 1,5 tys. przypadkach świadczenie zamieniono na pomoc rzeczową – powiedziała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że z programu korzysta 3,6 mln dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: program 500+ bez kryterium dochodowego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 17:46
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że dzięki przyjętemu przez rząd projektowi rozszerzającemu program "Rodzina 500+" ze świadczenia będą mogły skorzystać wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochody rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: dochód rozporządzalny rodzin rośnie rok do roku

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 21:29
- Inflacja nie jest na tyle duża, byśmy mogli powiedzieć, że "zjada" świadczenia, np. 500+; dochód rozporządzalny rodzin rośnie rok do roku - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń