X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Naimski: to był wypadek, który zdarzył się w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 15:50
- Problem jest bardzo poważny. Trzeba znaleźć sposób na szybkie pozbycie się zanieczyszczonego surowca z systemu przesyłowego. To nie jest łatwa operacja od strony logistycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.
Audio
  • 26.04.19 Piotr Naimski: problem z zanieczyszczoną ropą jest bardzo poważny
Piotr Naimski
Piotr NaimskiFoto: PR24/MS

Jak poinformował PERN - firma zajmująca się przesyłem ropy w Polsce - od 19 kwietnia do polskiego systemu rurociągowego dostarczana była zanieczyszczona ropa naftowa REBCO z Rosji. "Poziom zanieczyszczenia może spowodować fizyczne uszkodzenia instalacji rafineryjnych. Dlatego podjęto decyzję o wstrzymaniu odbioru ropy" - podał PERN.

- Okazało się, że ropa jest zanieczyszczona w ten sposób, że ze związków chloru, które się do niej dostały, tworzy się kwas solny, który koroduje instalacje w rafineriach i systemie przesyłowym. Zanieczyszczona ropa naftowa zaczęła wpływać do Polski. PERN, który jest firmą przesyłającą ropę naftową, magazynuje ją i dostarcza do rafinerii, w porozumieniu z klientami, czyli polskimi i niemieckimi rafineriami, postanowił o zamknięciu dostaw, o zamknięciu dopływu zanieczyszczonej ropy do Polski. Obydwie polskie rafinerie oraz niemieckie używają teraz surowca, który przychodzi tankowcami do naftoportu z innych źródeł. Używają także rezerw magazynowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski.

Gość PR24 poinformował, że w piątek w Mińsku białoruskim miało odbyć się spotkanie z udziałem operatorów przesyłowych z Polski, Białorusi, Rosji i Ukrainy. - Wydaje się, że zanieczyszczenie ropy to był wypadek, który zdarzył się w głębi Rosji. Wszyscy czterej operatorzy są zaangażowani i razem szukają rozwiązania - podkreślił prezydencki minister.

Jak zaznaczył, problem jest bardzo poważny. - Trzeba znaleźć sposób na szybkie pozbycie się zanieczyszczonego surowca z systemu przesyłowego. To nie jest prosta logistycznie operacja. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej usunąć problem. Klienci PERN są bezpieczni - powiedział minister.

Jego zdaniem dostawy ropy do naszego kraju nie są zagrożone. - Mamy naftoport, dzięki któremu możemy przesyłać ropę z innych kierunków - podsumował Piotr Naimski.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 26.04.2019

Godzina emisji: 14.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska nie jest zdana tylko na rosyjską ropę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 12:32
Polska w coraz większym stopniu uniezależnia się od rosyjskiej ropy – coraz wiecej przerabianej w PKN Orlen i Lotosie ropy   pochodzi z innych kierunków niż rosyjski.
rozwiń zwiń