X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Sasin: w tym tygodniu kolejna sesja debaty na temat oświaty z udziałem premiera

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 22:04
- W tym tygodniu odbędzie się kolejna sesja debaty na temat oświaty z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Rząd jest otwarty na rozmowy, ale oczekuje partnera po drugiej stronie. Jak dotąd szef ZNP Sławomir Broniarz nim nie był - powiedział w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin mówił w TVP Info, że w tej dyskusji nie ma tematów tabu i należy kontynuować dialog (IAR)
Wicepremier Jacek Sasin
Wicepremier Jacek SasinFoto: Rafal Oleksiewicz/REPORTER

Sasin mówił w TVP Info, że wciąż trwają rozmowy w ramach tzw. okrągłego stołu dotyczącego sytuacji w oświacie, które zostały zainaugurowane pod koniec kwietnia. Jak przekazał, "w tym tygodniu" odbędzie się kolejna sesja podsumowująca dotychczasowe rozmowy. Udział w niej ma wziąć premier Mateusz Morawiecki.

- Jesteśmy otwarci na rozmowy i poprawę sytuacji nauczycieli, ale oczekujemy partnera po drugiej stronie. Na razie Sławomir Broniarz (szef ZNP) tym partnerem nie był - oświadczył Sasin.

Szef KSRM ponowił też zaproszenie do rozmów dla ZNP, polityków opozycji oraz tych przedstawicieli rodziców i nauczycieli, którzy nie wzięli udziału w dotychczasowych obradach. Sasin wyraził także nadzieję, że patronat nad rozmowami obejmie prezydent Andrzej Duda.

Grzegorz Długi (Kukiz’15) ocenił zaś, że Sławomir Broniarz nie powinien być "twarzą" strajku nauczycieli. Według niego szef ZNP upolitycznił ten protest oraz odpowiada za to, że "strajk się nie udał". - Pan Broniarz powinien być w drugiej linii. W pierwszej linii powinny być nowe "twarze" - powiedział w TVP Info.

W poniedziałek rozpoczęły się matury. Ponad 269,4 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło o godz. 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po południu odbył się egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jolanta Dobrzyńska: po strajku nauczycieli panuje w szkołach bardzo zła atmosfera

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 20:55
- Oświatowy strajk spowodował, że rodzice stracili zaufanie do nauczycieli. W szkołach panuje teraz bardzo zła atmosfera - powiedziała w Polskim Radiu 24 ekspertka od edukacji Jolanta Dobrzyńska.
rozwiń zwiń