X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Matura 2019. Dziś egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 10:38
Ponad 311 tys. abiturientów przystąpiło dziś po godz. 9.00 do obowiązkowego dla wszystkich maturzystów pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Lech Muszyński

Wśród abiturientów zdających egzamin z matematyki na poziomie podstawowym 269,5 tys. to tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących i techników. Pozostali to abiturienci z wcześniejszych roczników. Większość z nich to osoby, które chcą poprawić swój wynik.

Matura z matematyki to zarówno test, gdzie zdający będą musieli wybrać jedną poprawną odpowiedź, jak i zadania otwarte, gdzie maturzyści sami rozwiązują zadania lub odpowiadają na pytania. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi mogą zdobyć maksymalnie 50 punktów. Żeby zdać, trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów. 

Do sali maturzyści mogli wziąć ze sobą linijkę, cyrkiel i kalkulator z najprostszymi funkcjami. Zdający dostaną też tablice i wzory matematyczne.

Na napisanie egzaminu mają 170 minut.

Matura 2019 - egzaminy od 6 do 25 maja. Zobacz harmonogram >>>

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki. Musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru (maksymalnie do sześciu) oraz do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego.

Po południu przeprowadzony zostanie egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej - należy on do grupy przedmiotów do wyboru.

Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego.

fc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matura 2019 - egzaminy od 6 do 25 maja. Sprawdź harmonogram

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 10:39
Od 6 maja będą odbywać się egzaminy maturalne. Potrwają do 25 maja. Sprawdźcie, kiedy odbędą się poszczególne egzaminy.
rozwiń zwiń