X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marek Gróbarczyk: nie ma odwrotu od przekopu Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 15:15
- Zalew Wiślany to akwen, który w stu procentach jest zależny od Moskwy. Otwarcie go, swobodny dostęp będzie też symbolicznie wskazywać na siłę naszego państwa. W tym roku rozpoczynamy budowę kanału. Zakończy się ona w 2022 roku. Ta inwestycja musi być zrealizowana. Tu nie ma odwrotu - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Audio
  • 10.05.19 Marek Gróbarczyk: nie ma odwrotu od przekopu Mierzei Wiślanej

Przekop Mierzei Wiślanej ma uniezależnić Polskę od Rosji. Dla naszego kraju jest to przedsięwzięcie strategiczne. - Nie ma żadnych powodów, aby zablokować tę inwestycję. Wszelkie dokumenty i pozwolenia zostały przez nas pozyskane. Z drugiej strony, w zakresie przekopu, mamy negocjacje unijne, które nie wskazują na negatywne elementy inwestycji. Jest ona - w oparciu o traktat unijny – możliwa do realizacji bez zgody Unii Europejskiej – powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk.

Jak dodał, Polska mimo to chce w tym zakresie współpracować z Unią Europejską. - Aby zrzucić z siebie próbę podniesienia zarzutów, że to jest robione nieekologicznie, że jest wbrew zasadom. Nakładamy więc na inwestora najwyższe rygory środowiskowe. Uzgadniamy to z Komisją Europejską, ale pod jednym zastrzeżeniem: ta inwestycja musi być zrealizowana. Tu nie ma odwrotu - zaznaczył gość PR24.

Minister poinformował, że 22 maja nastąpi otwarcie ofert. - W trybie ustawowym zostanie wybrany inwestor. W tym roku rozpoczynamy budowę kanału, która ma się zakończyć w roku 2022. Zalew Wiślany to akwen, który w stu procentach jest zależny od Moskwy. Otwarcie go, swobodny dostęp będzie też symbolicznie wskazywać na siłę naszego państwa. Zalew to również obszar bezwzględnie konkurencyjny – podkreślił.

Szef resortu dodał, że Elbląg będzie "alternatywą konkurencyjną, przyjazną cenowo". - Będzie kumulował ładunki trudne z dużych portów, gdzie stawki są zbyt wysokie – powiedział Marek Gróbarczyk.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------------

Data emisji: 10.05.2019

Godzina emisji: 13.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: chcemy być dużym hubem transportowym w regionie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 15:14
- Chcemy stworzyć bardzo dużą ofertę pod kątem portów polskich. To nie tylko Elbląg. Równolegle budujemy Port Centralny w Gdańsku, Port Zewnętrzny w Gdyni i terminal kontenerowy w Świnoujściu. To kompleksowa oferta, która pozwoli nam stać się dużym hubem transportowym w regionie - powiedział w Polskim Radiu 24 minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
rozwiń zwiń