more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS zapowiada zaostrzenie kar za pedofilię. Przygotowano zmiany w Kodeksie karnym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 12:50
Jarosław Kaczyński mówi o zaostrzeniu kar za pedofilię. Prezes PiS powiedział podczas konwencji partii w Szczecinie, że kary za takie przestępstwa będą "bez zawiasów" i "być może nawet do 30 lat więzienia". Zapowiedział też podwyższenie wieku ofiar - z 15 lat - do którego przestępstwa seksualne traktowane są jako pedofilia.
Audio
  • Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Szczecinie (PR24)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu EuropejskiegoFoto: PAP/Marcin Bielecki

Prezes PiS dodał, że kary za pedofilię będą szczególnie surowe dla tych, którym powierzono opiekę nad dziećmi - w tym księży, a także na przykład celebrytów.


pap_piskonwencja1200.jpg
Konwencja PiS w Szczecinie. "Bezpieczeństwo, suwerenność i efektywność energetyczna"

- To my podjęliśmy walkę z pedofilią - podkreślił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poinformował, że przygotowane zostały zmiany w Kodeksie karnym, przewidujące wysokie kary za pedofilię. - Nie będzie "zawiasów", będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia - zapowiedział.

Kaczyński podczas niedzielnej konwencji partii w Szczecinie podkreślał konieczność bronienia "naszych wartości, tych tradycyjnych". "Tych, które ukształtowały się w trakcie naszej historii - jak wszyscy państwo wiecie, niełatwej historii - tych, które zostały ukształtowane przez naszą religię, przez Kościół" - powiedział.

Zaznaczył jednocześnie, że partia rządząca jest atakowana przez przeciwników "w sposób wyjątkowo wręcz nieuczciwy i bezecny" z powodu "pewnego rodzaju wydarzeń, które rzeczywiście miały miejsce w Kościele".

- My nigdy tego rodzaju zjawisk, nigdy patologii w żadnej dziedzinie - także w sferze Kościoła - nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować. Co więcej, to my podjęliśmy walkę z pedofilią, wprowadziliśmy rejestr pedofilów. A kto się przeciwstawiał, kto krzyczał o wolności? Platforma Obywatelska - podkreślił prezes PiS.

- Przygotowaliśmy zmiany w Kodeksie karnym, gdzie te przestępstwa będą karane bardzo surowo, dużo surowiej niż obecnie. Dzisiaj bardzo często zapada nawet wyrok z zawieszeniem, praktycznie żadna kara, jak to się mówi: "w zawiasach" czyli w ogóle. Otóż nie będzie "zawiasów", będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia - powiedział Kaczyński.

O seksualizacji dzieci i wartościach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że należy chronić dzieci przed przedwczesną seksualizacją. W wyniku takiej edukacji dzieci są sprowadzane na złą drogę - mówił polityk podczas konwencji w Szczecinie.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że odpowiedzią jest obrona naszych wartości, które ukształtowały się przez historię i religię.

Programy społeczne

Jarosław Kaczyński powiedział także, że trzeba obronić prawo do realizowanej przez rządzących polityki społecznej.

Prezes PiS wyjaśnił, że PiS chce obronić programy społeczne, wprowadzone w ostatnich latach. 

Wymienił elementy programu społecznego PiS: 500+, trzynastą emeryturę, 300 zł wyprawki, bezpłatne leki dla seniorów.

"Dlaczego to jest zagrożone? Bo przecież nasi przeciwnicy mówią, że to jest nieracjonalne, to jest niewłaściwe, że to jest rozdawnictwo (...) Oni - żeby prowadzić taką politykę, jaką my prowadzimy - musieliby być w sensie sprawności rządzenia, ale także w sensie moralnym i intelektualnym, tacy jak my, ale nie są" - powiedział Kaczyński.

O gospodarce

- Dobre tempo rozwoju polskiej gospodarki wynika z polityki rządu Mateusza Morawieckiego, ale też z tego, że mamy złotówkę; złotówka to ochrona naszej gospodarki - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji regionalnej partii w Szczecinie.

Jarosław Kaczyński mówił, że dobre wyniki polskiej gospodarki "w ogromnej mierze wynikają z bardzo dobrej polityki gospodarczej rządu premiera Mateusza Morawieckiego".

- Ale to wynika także z tego, że mamy złotówkę, że różnego rodzaju wstrząsy, które zawsze dotykają gospodarki rynkowej, nas dotykają w stosunkowo niewielkim stopniu. Złotówka to taka ochrona naszej gospodarki - oświadczył prezes PiS.

Według Kaczyńskiego istnieje "konieczność obronienia złotówki" w interesie polskiej gospodarki, gospodarstw domowych i polskiej suwerenności. Zdaniem prezesa PiS, "aby pozbyć się złotówki", Polska musi "być na poziomie Niemiec"

Wideo z konwencji regionalnej PiS w Szczecinie:

PAP/IAR/agkm

Zobacz także

Zobacz także