Konferencja "Więcej Radia!". Polskie Radio liderem w dziedzinie cyfryzacji

2019-05-17, 12:45

Konferencja "Więcej Radia!". Polskie Radio liderem w dziedzinie cyfryzacji
"Więcej Radia!" pod takim hasłem odbywa się konferencja poświęcona kolejnym etapom cyfryzacji radiofonii w Polsce. Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Więcej Radia!" - pod takim hasłem odbyła się konferencja poświęcona kolejnym etapom cyfryzacji radiofonii w Polsce. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawia na niej pierwszy pakiet ogłoszeń na rozpowszechnianie programów w multipleksach radia cyfrowego DAB+.

Posłuchaj

Witold Kołodziejski o konferencji "Więcej Radia!" (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Konferencję otworzył prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, który podkreślił, że publiczna radiofonia jako pierwsza w Polsce i w tej części Europy rozpoczęła nadawanie w jakości cyfrowej. 

- Jestem zaszczycony, że jako prezes Polskiego Radia, spółki, która jest liderem w dziedzinie cyfryzacji radiowej, mogę otworzyć konferencję, która jest poświęcona przede wszystkim aspektom technicznym. Myślę jednak, że nie powinniśmy zapominać o najważniejszych osobach, którym dedykowany jest DAB+, czyli o naszych radiosłuchaczach - powiedział Andrzej Rogoyski. 

- Uruchamiamy cyfryzację radia komercyjnego, prywatnego, nie publicznego. Tam, gdzie jest potrzeba, pomysł na radio, na nowy program, nowego słuchacza albo stary program w nowej technologii, tam wszystkich zapraszamy do współpracy, by realizować nasze marzenie, czyli więcej radia - powiedział z kolei szef KRRiT Witold Kołodziejski. 

Powiązany Artykuł

kolodziejski witold 1200 FREE.jpg
Witold Kołodziejski: Polskie Radio liderem w procesie cyfryzacji

Polskie Radio liderem cyfryzacji radiowej

1 października 2013 roku Polskie Radio jako pierwsze w Polsce i w tej części Europy rozpoczęło nadawanie w jakości cyfrowej. Na części ogólnopolskiej multipleksu Polskiego Radia znajdują się: Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Dzieciom, Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24 oraz Radio Poland.

W jakości cyfrowej można też słuchać rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podkreśla, że dzięki cyfrowemu systemowi DAB+ odbiorcy nie tylko usłyszą różnicę w jakości dźwięku, ale także będą mieli dostęp do bogatszej oferty programowej. 

Cyfryzacja radiofonii w Polsce to jeden z celów strategicznych KRRiT do 2022 roku. Proces koncesyjny będzie dotyczyć miejsc na multipleksach lokalnych w 34 miastach w Polsce. 

CYFROWE RADIO DAB+- ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

koz

Polecane

Wróć do strony głównej