X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polskie Radio planuje rozwój sieci emisyjnej DAB+

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 17:29
Polskie Radio jest liderem w dziedzinie cyfryzacji. 1 października 2013 roku jako pierwsze w Polsce i w tej części Europy rozpoczęło nadawanie w jakości cyfrowej. Dziś ruszył kolejny etap cyfryzacji radiowej. 
Audio
  • Józef Wacnik: Polskie Radio planuje rozwój sieci emisyjnej dab+ (IAR)
Uczestnicy konferencji poświęconej kolejnym etapom cyfryzacji radiofonii w Polsce
Uczestnicy konferencji poświęconej kolejnym etapom cyfryzacji radiofonii w PolsceFoto: Wojciech Kusiński

Na konferencji "Więcej Radia!" w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski przedstawił pierwsze konkursy dla nadawców prywatnych na uzyskanie koncesji na nadawanie programów lokalnych w multipleksie cyfrowym DAB+. O częstotliwości mogą ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni.

konferencja krrit dab plus 1200.jpg
Konferencja "Więcej Radia!". Polskie Radio liderem w dziedzinie cyfryzacji

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski podkreślał, że to historyczny moment. - Konferencja "Więcej Radia!" otwiera nowy etap cyfryzacji radia. Wspieramy tym Polskie Radio, nie zostawiamy Polskiego Radia samego na tym polu wdrażania nowych technologii. Otwieramy się na nowych nadawców, na radia komercyjne, radia lokalne, regionalne, radia wyspecjalizowane - mówił Witold Kołodziejski.

Pierwszy pakiet ogłoszeń o możliwości uzyskania koncesji na nadawanie programów lokalnych w multipleksie cyfrowym DAB+ dotyczy siedmiu lokalizacji: Częstochowy, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Tarnowa, Torunia i Warszawy. Cyfryzacja radiofonii w Polsce to jeden z celów strategicznych KRRiT do 2022 roku. Proces koncesyjny będzie dotyczyć miejsc na multipleksach lokalnych w 34 miastach w Polsce.

Ważny wkład Polskiego Radia w rozwój cyfryzacji

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, który otworzył konferencję "Więcej Radia!" podkreślał, że rozwój cyfryzacji radiofonii jest nieuchronny. - Jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni też z tego powodu, że dostrzeżono wkład Polskiego Radia w rozwój cyfryzacji, przed którą nie uciekniemy. To jest coś nowoczesnego i coś, co sprawi przyjemność. Jakość, a w ślad za tym też i treść o wysokiej jakości - jakość odbioru tego, co słuchamy w radiu będzie znacznie wyższa, czyli będzie sprawiała przyjemność - mówił prezes publicznego nadawcy.

Andrzej Rogoyski podkreśla, że plany Polskiego Radia w dziedzinie cyfryzacji są bardzo ambitne. W perspektywie kilku lat planowane jest osiągniecie zasięgu ludnościowego do 80 procent. Będą utworzone nowe programy. - Za wcześnie jeszcze o tym mówić, jeśli chodzi o szczegóły, ale na pewno tak w warstwie muzycznej, jak treściowej, językowej, słownej ta oferta zainteresuje słuchaczy - zapowiada Andrzej Rogoyski. 

Obecnie na części ogólnopolskiej multipleksu Polskiego Radia znajdują się: Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Dzieciom, Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24 oraz Radio Poland. W jakości cyfrowej można też słuchać rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef KRRiT: Wiążę nadzieje z radiem cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 08:33
- KRRiT przyznaje kolejne częstotliwości, ale dzisiaj zasób częstotliwości się wyczerpał. Nadzieja na pełne pokrycie krajowe jest w radiu cyfrowym – powiedział w audycji 24 Pytania Witold Kołodziejski, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Gość odniósł się także m.in. do wyzwań stojących przed mediami publicznymi w Polsce.
rozwiń zwiń