more_horiz
Wiadomości

Prof. Ryszard Legutko: rządzący Unią Europejską nie przestrzegają reguł

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 15:10
- Naszym obowiązkiem jest gromadzenie sił, które będą mogły ucywilizować Unię Europejską. Reguły są systemowo łamane przez grupę, która rządzi Unią przez ostatnie dziesięciolecia. Skandalicznie zachowuje się wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 23.05.19 Prof. Ryszard Legutko: reguły, które rządzą UE są albo wątpliwe, albo nie są przestrzegane
Europoseł PiS Ryszard Legutko
Europoseł PiS Ryszard Legutko Foto: PAP/Paweł Supernak

Frans Timmermans kandyduje na szefa Komisji Europejskiej z ramienia Europejskich Socjalistów. Obecny wiceszef KE wspiera partie lewicowe na całym kontynencie, we wtorek uczestniczył w spotkaniu sympatyków Wiosny Roberta Biedronia. W jego trakcie stwierdził, że jawnie walczył z polskim rządem. Z kolei szef Rady Europejskiej Donald Tusk uczestniczył w marszu Koalicji Europejskiej.

- Reguły, które rządzą Unią Europejską, są albo wątpliwe, albo nie są przestrzegane. Donald Tusk swój proceder uprawia już od dłuższego czasu, w ostatnich wyborach prezydenckich poparł Bronisława Komorowskiego – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko.

Jego zdaniem Frans Timmermans zachowuje się skandalicznie. - Całą swoją karierę w ostatnim czasie zbudował na atakowaniu Polski i Węgier. Być może w głębi duszy uważa, że jest mu wszystko wolno. W tym wypadku cel uświęca środki. To jest jedna z głównych rzeczy, które powinny być zmienione – podkreślił gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 23.05.2019

Godzina emisji: 14.09

Zobacz także

Zobacz także